Projektový Den Země

28.4.2024 |  Karina Damková |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

19. 4. 2024 proběhl na obou školách projektový den na téma "Není houba jako houba".

Na ZŠ Slezská

V naší škole proběhl úžasný projektový den věnovaný houbám. Všichni žáci se do něj zapojili s nadšením a učitelé společně s nimi vytvořili nezapomenutelný zážitek.
Co jsme dělali?

1. Výstava 3D hub: Žáci měli možnost prozkoumat různé druhy hub a získat základní informace o jejich vzhledu a významu.
  2. Poznávání hub: Žáci soutěžili v rozpoznávání hub a získávali body za správné odpovědi.
  3. Tvůrčí psaní: Psali jsme básně na téma houby. Některé z nich byly opravdu originální!
  4. Pokusy: Věnovali jsme se pokusům s kvasinkami a zkoumali, jak se chovají.
  5. Výtvarná výchova: Kreslili jsme houby a vytvářeli vlastní obrázky.
  6. Tvorba plakátů: Vytvářeli jsme plakáty na téma „Jak se chovat v lese a správně sbírat houby“ a „První pomoc při otravě houbami“.

Na konci dne žáci s nejvíce body za správně poznané houby a skupiny s nejvíce body za složené básničky dostali drobnou odměnu.
Do projektu se zapojily také paní kuchařky, které dětem připravily houbové menu.

Hana Zubalová

Na ZŠ Ostravská

Průběhu projektového dne "Není houba jako houba" jsme se učili poznávat houby, a to hlavně jedlé a nejedlé. Byl pro nás připraven zajímavý kvíz na rozpoznávání hub, jak se chovat v lese, a jak houby správně sbírat a skladovat. V tělocvičně byla pro nás připravená sportovní úniková hra s tématem hub. Také jsme si zkusili pokusy s kvasinkami a pozorovali plísně. Nakonec jsme kreslili na výtvarném stanovišti houby a vytvářeli komiksy s houbami.