warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web8/web/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Volno ředitele školy 29. září 2017

V souladu se školským zákonem (zákon č. 561/2004 Sb. v platném znění), § 24, odst. 2, vyhlašuje ředitel Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabinská, p.o. na 29. září 2017 volno ředitele škole, které proběhne podle těchto pravidel:

1. Ředitelské volno se vztahuje na žáky základních škol, tedy ZŠ Ostravská a ZŠ Slezská, a dětí mateřských škol, které plní povinnou školní docházku. Vzhledem k tomu, že MŠ však mají pro ostatní děti provoz, mohou i děti, které mají ředitelské volno, do MŠ přijít.

2. Ředitelské volno se nevztahuje na školní družiny, ty proto budou mít provoz, pokud o jejich činnost projeví zájem dostatečné množství rodičů. Upozorňujeme rodiče, že z provozních důvodů může být otevřena jen jedna z našich školních družin.
POZOR! Upozorňujeme rodiče dětí, které v tento den navštíví školní družinu, že ty mají sice nárok na oběd ve školní jídelně, nemají však nárok na jídlo se slevou (dotované).
POZOR! Upozorňujeme na skutečnost, že v době ředitelského volna mohou do ŠD ve výjimečných případech přijít i děti, které jinak do ŠD nechodí! musí se však předem přihlásit.

3. Pokud jde o jídelny mateřských škol, provoz mít budou, Provoz v jídelněna na Zelené bude dohodnut v pondělí.

4. Informaci o ředitelském volnu upřesníme žákům a na www stránkách v pondělí 25. září.

Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Zahájení školního vyučování

Zahájení vyučování v základních školách, školních družinách, mateřských školách a zahájení provozu ve školních jídelnách

Vedení ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina sděluje,

a) že výuka v základních školách na Ostravské ul. a Slezské ul. začíná v pondělí 4. září v 8.00 hodin;

b) že provoz ve školních družinách na Ostravské ul. a Slezské ul. začíná rovněž v pondělí 4. září;

c) že vzdělávání v mateřských školách na Hornické ul., Hrabinské ul. a Ostravské ul. začíná v pátek 1. září;

d) že provoz ve školních jídelnách na Ostravské ul. a na Hrabinské ul. začíná v pátek 1. září;

e) že provoz ve školní jídelně na Zelené ul. začíná v pondělí 4. září.

Úplata a snížení úplaty v mateřské škole v době hlavních prázdnin (červenec, srpen)

V souladu s vyhl. č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění stanovil ředitel školy pro školní rok 2016/2017 roční úplatu za vzdělávání v mateřské škole na 4200,- Kč, což činí měsíčně 350,- Kč. To platí i pro prázdninovou docházku, měsíční částka tedy činí 350,- Kč.

Ředitel Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, příspěvková organizace, která vykonává činnost mateřských škol na Hornické ul., Hrabinské ul. a na Ostravské ul., rozhodl podle ustanovení § 123 odst. 4, a § 183 odst. 1 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákony), ve znění pozdějších předpisů, a v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád, takto:

Dítěti, které v době od 1. července do 31. srpna 2017 ani jednou nenavštíví předškolní vzdělávání v mateřské škole, bude snížena úplata za toto období o 50%, tedy na polovinu. Snížení bude zapsanému dítěti provedeno automaticky (bez písemné žádosti zákonného zástupce) buď formou úhrady úplaty za měsíc září, nebo vrácením částky již zaplacené v případě, že dítě ukončí docházku do MŠ k 31.8. 2017.

29. června 2017       Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Provoz mateřských škol, školních jídelen a školních družin v době hlavních prázdnin 2017

viz příloha

Pozor: Rozpis doplňujeme o informaci, že ŠJ Zelená bude vařit v době 31.7. až 18.8. 2017, avšak pouze pro cizí strávníky!

Výroční den 2017

Dne 29. června 2017 se v sálu KaSS Střelnice uskutečnil tradiční Výroční den Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, příspěvková organizace. V úvodní části stručně zhodnotil ředitel školy Mgr. Rudolf Fiedler právě končící školní rok 2016/2017. Poté místostarostkyně Městského úřadu Český Těšín Mgr. Hřebačková pozdravila za představitele města především vycházející žáky devátých ročníků, ale také ostatní žáky, učitele školy, ale rovněž všechny provozní pracovníky. Za kulturní vystoupení patří ocenění dětem našich mateřských škol, letod dětem z MŠ Hrabinská a z MŠ Hornická. A pak už následovalo ocenění nejlepším žákům obou škol v podobě pochval ředitele školy, ocenění nejlepším učitelům, ale také také rodičům. Na závěr slavnostního dne se vedení škol a třídní učitelé rozloučili s odcházejícími žáky, kteří poděkovali všem učitelům, kteří je připravovali pro život.

Datová schránka

Sdělujeme, že adresa datové schránky Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, příspěvková organizace zní

ac6hiu

Úřední hodiny kanceláře ZŠaMŠ Český Těšín Hrabina, p.o. v červenci a v srpnu

Ředitelství Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o. sděluje, že úředním dnem pro návštěvy je o prázdninách (červenec a srpen)

STŘEDA od 9.00 hod. do 11.30 hod. a od 13.30 hod. do 15.00 hod.

Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Generace spolu

GENERACE SPOLU

- společné dílničky v Centru sociálních služeb Naše děti, "naše babičky a dědečkové", se sešli již podruhé. Pro společně strávený čas jsme si domluvili tvořivé dílničky. Ale nebyly jen tak obyčejné. Zapojili jsme se do celostátní soutěže vyhlášené Asociací poskytovatelů sociálních služeb. Společně jsme obtiskovali dlaně jak dětí, tak babiček a dědečků. A opět jsme si to užili. Jak se nám vše podařilo - sami se podívejte.

Výtvarná soutěž Myslivost

Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže a výstavy na téma Myslivost pořádáné Svazem českých myslivců.

Zdravé mlsání ve II. třídě

Zdravé mlsání

Chtěli bychom poděkovat rodičům našich dětí za všechny zdravé dobroty. Děti poznaly nové chutě, nové druhy ovoce i zeleniny, různé zdravé ovocné tyčinky, domácí džusy aj. A víte co ještě? Z naší školky byly děti ze II. třídy po celý rok opravdu nejzdravější! :-)

Z pobytu ve škole v přírodě - 1. třída