warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web8/web/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Úplata a snížení úplaty v mateřské škole v době hlavních prázdnin (červenec, srpen)

V souladu s vyhl. č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění stanovil ředitel školy pro školní rok 2016/2017 roční úplatu za vzdělávání v mateřské škole na 4200,- Kč, což činí měsíčně 350,- Kč. To platí i pro prázdninovou docházku, měsíční částka tedy činí 350,- Kč.

Ředitel Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, příspěvková organizace, která vykonává činnost mateřských škol na Hornické ul., Hrabinské ul. a na Ostravské ul., rozhodl podle ustanovení § 123 odst. 4, a § 183 odst. 1 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákony), ve znění pozdějších předpisů, a v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád, takto:

Dítěti, které v době od 1. července do 31. srpna 2017 ani jednou nenavštíví předškolní vzdělávání v mateřské škole, bude snížena úplata za toto období o 50%, tedy na polovinu. Snížení bude zapsanému dítěti provedeno automaticky (bez písemné žádosti zákonného zástupce) buď formou úhrady úplaty za měsíc září, nebo vrácením částky již zaplacené v případě, že dítě ukončí docházku do MŠ k 31.8. 2017.

29. června 2017       Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Provoz mateřských škol, školních jídelen a školních družin v době hlavních prázdnin 2017

viz příloha

Pozor: Rozpis doplňujeme o informaci, že ŠJ Zelená bude vařit v době 31.7. až 18.8. 2017, avšak pouze pro cizí strávníky!

Výroční den 2017

Dne 29. června 2017 se v sálu KaSS Střelnice uskutečnil tradiční Výroční den Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, příspěvková organizace. V úvodní části stručně zhodnotil ředitel školy Mgr. Rudolf Fiedler právě končící školní rok 2016/2017. Poté místostarostkyně Městského úřadu Český Těšín Mgr. Hřebačková pozdravila za představitele města především vycházející žáky devátých ročníků, ale také ostatní žáky, učitele školy, ale rovněž všechny provozní pracovníky. Za kulturní vystoupení patří ocenění dětem našich mateřských škol, letod dětem z MŠ Hrabinská a z MŠ Hornická. A pak už následovalo ocenění nejlepším žákům obou škol v podobě pochval ředitele školy, ocenění nejlepším učitelům, ale také také rodičům. Na závěr slavnostního dne se vedení škol a třídní učitelé rozloučili s odcházejícími žáky, kteří poděkovali všem učitelům, kteří je připravovali pro život.

Datová schránka

Sdělujeme, že adresa datové schránky Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, příspěvková organizace zní

ac6hiu

Úřední hodiny kanceláře ZŠaMŠ Český Těšín Hrabina, p.o. v červenci a v srpnu

Ředitelství Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o. sděluje, že úředním dnem pro návštěvy je o prázdninách (červenec a srpen)

STŘEDA od 9.00 hod. do 11.30 hod. a od 13.30 hod. do 15.00 hod.

Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Radovánky

PO ROCE JSME SE OPĚT DOBŘE BAVILI

Milí rodičové, již tradicí se staly dětské radovánky, které letos proběhly 15.6 2017 na naší školní zahradě. Strávili jsme všichni velmi příjemné odpoledne a chtěli bychom poděkovat všem rodičům, kteří se na jeho průběhu podíleli (pečení dobrot, drobné dárky pro děti, pomoc při úklidu zahrady…) Velký dík patří rodičům Hořčicovým za skákací hrady, zábavný program, malování na obličej a oblíbené tetování dětí. Radost v očích dětí byla odměnou všem Děkují děti a paní učitelky tříd

PŘEJEME VŠEM SLUNÍČKOVÉ A PŘEDEVŠÍM POHODOVÉ PRÁZDNINY A TĚŠÍME SE NA SPOLUPRÁCI V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE.

Pasování školáků

Pasování školáků V tomto školním roce se s naší mateřskou školou rozloučí 20 dětí, které odejdou po prázdninách do školy. 15.6 proběhlo na všech třídách slavnostní rozloučení se školáky, kteří svým rodičům přednesli školácký slib, a byli svými mladšími kamarády pasováni na školáky. Přejeme jim hodně úspěchů a nových kamarádů, a v dalším úseku života ať se jim splní všechna přání.

Na výstavě Mysliveckého sdružení Český Těšín

Výstava Mysliveckého sdružení v Českém Těšíně.

Byli jsme v základní umělecké škole

ZUŠ Pavla Kalety, Český Těšín

V pondělí 12.6.2017 měli možnost naši předškoláci navštívit ZUŠ, kde shlédli ukázky hudebně-pohybových a literárně-dramatických činností. Děti se aktivně zapojily do vystoupení a splnily všechny zadané úkoly.

Sportovní den v MŠ Hrabinská

SPORTOVNÍ DEN

V rámci spolupráce s DDM Český Těšín na ulici Hrabinská navštívily děti MŠ tělocvičnu na ZŠ Slovenská ve Svibici za účelem si zasportovat a zadovádět. Všichni účastníci si akci užívali a za své výkony dostali sladkou odměnu.

Schůzka s rodiči budoucích prvňáčků

Ředitelství Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o., která vykonává činnost základních škol na Ostravské ul. a na Slezské ul., sděluje rodičům a zákonným zástupcům dětí, které 1. září 2017 nastoupí do našich základních škol, že schůzka vedení s rodiči a zákonnými zástupci se uskuteční 13. června 2017 v 16.30 hod. v jídelně na Zelené ulici (jídelna základní školy Ostravská). Vzhledem k důležitosti předkládaných informací je účast rodičů a zákonných zástupců nutná.

Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Přehled přijatých a nepřijatých dětí do mateřských škol k 1.9. 2017

V příloze naleznete přehled o přijetí či nepřijetí dětí do mateřských škol k 1.9. 2017.

Informace o přijetí dětí do mateřské školy

Sdělujem rodičům a zákonným zástupcům dětí, které absolvovaly pro školní rok 2017/2018 zápis do MŠ, že seznam přijatých a nepřijatých přinesem nejpozději v pátek 2. června 2017.