warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web8/web/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Mikuláš

Mikuláš s andělem a čert na nás ani letos nezapomněli. V pátek 5.12. se jim u nás moc líbilo , nikoho neodnesli a všichni dostali sladkou nadílku.

Knihovna

Na návštěvě v knihovně se dětem obzvláště líbilo. Se zaujetím si vyslechly pohádku,
prohlédly si celé prostředí a prolistovaly řadu zajímavých knih.

U prvňáků

Naši předškoláci byli pozváni do 1. ročníku ZŠ – Ostravská k pani učitelce Janě Nogolové.
Školáci nám předvedli, co všechno se už stačili naučit. Máme z nich velkou radost.

Návštěva babiček a dědečků

Pro naši milou návštěvu jsme si připravili program pod názvem „Už je čas na pohádky“.
Společně s dětmi jsme nacvičili tři pohádky a přidali pohybové písně a básničky.
Po vystoupení se děti s chutí pustily do mlsání, které pro ně babičky přichystaly.

Divadlo Šamšula

Divadlo „Šamšula“ si pro nás připravilo pohádku pod názvem „Jak včelky uzdravily květinku“. Ani tentokrát nás představení nezklamalo. Děti se náramně bavily i tím,
že byly vtahovány do děje. Těšíme se na jejich další návštěvu.

Návštěva divadla

NÁVŠTĚVA DIVADLA - ,,Opička, která ráda mlsala“

Divadélko ŠAMŠULA je naše srdeční záležitost. Vždy si pro děti připraví výchovnou pohádku,
kterou okoření humorem a skvělou náladou.

Cvičíme v tělocvičně

Naši předškoláci pravidelně navštěvují tělocvičnu v ZŠ Ostravská.
Pod vedením p. učitelek si zkouší různá cvičení a nesmí chybět oblíbené hry.

Mateřské školy budou opět vyjíždět do Koňakova

Vážení rodiče,

sdělujeme vám, že naše mateřské školy opět uskuteční týdenní vájezd do Koňakova. Letos pojedou jednotlivé MŠ v tomto pořadí:

MŠ Hornická:      11.9. až 14.9.    2. třída
                              18.9. až 21.9.   3. třída
                              25.9. až 27.9.   1. třída

MŠ Hrabina:         2.10. až 5.10.   1. třída
                               9.10. až 12.10.  2. třída
                              16.10. až 19.10. 3. třída

MŠ Ostravská:    23.10. až 26.10.  2. třída
                              30.10. až 2.11.    1. třída

Bližší informace vám poskytnou učitelky přímo v příslušné mateřské škole.

Rozloučení se školáky

Dne 28. 6. 2011 proběhlo v naší zahradě slavnostní ,, Rozloučení se školáky “ a setkání všech přátel MŠ Ostravská.
Program jsme zahájili pochodem při písni  ,,Kdo má děti rád“ a dál jsme pokračovali v duchu čtyř ročních období, na která jsme si připravili krátká vystoupení. Samozřejmě, že se nám předvedli i samotní předškoláci, protože to byl vlastně jejich ,,Velký den“. Při závěrečném představování obdrželi knihu s citátem, pamětní list a pytlík na záda se jménem.
A co dál? Děti se náramně bavily s Hopsalínem, dováděly ve skákacím hradu a dokonce si opekly s rodiči i párky. Nesmíme zapomenout na naše skvělé maminky a babičky, které opět přinesly spoustu buchet, bublanin, bábovek, sušenek, melounů a různých dobrůtek.

Všem děkujeme za účast, dobrou náladu a pomoc při úklidu zahrady.

Jezdili jsme na bazén

Každoročně jezdí naše MŠ na krytý bazén.Každá třída absolvovala pětkrát plavání i saunování.
Děti se na vodní hry vždy těšily a také se pořádně vyřádily.

Karneval

Náš dopolední karneval se nesl v „indiánském“ duchu. Rodiče byli vyzdobeni čelenkamia, naše děti představovaly pohádkové bytosti a malé dospěláky. Na úvod jsme si připravili krátký program a pak už následovaly zábavné hry a pohoštění.
V obou třídách byla bujará nálada.

Setkání s hasiči, policisty i záchranáři

V měsíci červenu jsme věnovali bezpečnosti a ochraně zdraví před blížícími se prázdninami. V rámci této aktivity se nám podařilo zajistit dětem besedy s praktickými ukázkami -
s HASIČI, POLICIÍ ČR  A  ZÁCHRANNOU SLUŽBOU.  Pro děti to byl velký zážitek.

Den otců

10.června 2010 jsme oslavili Den otců.  Název "Putování s písničkou" již napovídá, co bylo námětem setkání. Tatínkové si přinesli hudební nástroje, na které nám zahráli a společně jsme si zazpívali.
Ve velkém orchestru nás všech jsme pod vedením p. uč. Katky hráli společnou skladbu "Zametání lesa", která měla u tatínků velký úspěch. Opékání párků na školní zahradě byl pro děti i tatínky příjemný relax.

Školní výlet

7. června jsme se vypravili na výlet "POZNÁVÁME KRÁSY ČESKÉHO TĚŠÍNA" kolem přehrady.  Počasí nám přálo, děti pozorovaly zvířata, poznávaly stromy, jedovaté byliny, dodržovaly bezpečnost při přecházení silnice. Do mateřské školy jsme se vrátili spokojeni a příjemně unaveni.

Den matek

Pro maminky jsme si připravili cvičení, tanečky, pohybové a relaxační hry na téma VEČERNÍČEK. Radostné oči dětí, písničky, cvičení a dáreček odměnily maminky sladkými dobrotami.