Vánoční prázdniny

Vedení Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o. sděluje, že po dobu vánočních prázdnin od 22. prosince 2017 do 2. ledna 2018 včetně

budou základní školy mimo provoz. a nebudou otevřeny.

Mimo provoz budou v tuto dobu i školní družiny na Ostravské i Slezské ulici, mateřské školy na Ostravské, Hornické a Hrabinské ulici a vařit nebudou ani jídelny na Zelené, Ostravské a Hrabinské ulici.

Vánoční stromeček

Mikulášské tvoření

a zdobení Vánočního stromečku v ŠD V průběhu příprav na příchod sv. Mikuláše děti vyráběly různými výtvarnými i pracovními technikami mikulášské dekorace. Krásný vánoční strom, který ŠD i ZŠ darovala firma Agros spol. s.r.o., jsme si s dětmi nazdobili vlastnoručně vyrobenými ozdobami.

Zdobení perníčků a výroba nepečeného cukroví

Zdobení perníčků

a výroba nepečeného cukroví Ve dnech 12.12. a 13.12.2017 jsme si s dětmi v ŠD zahráli na cukráře. Děti si vyzkoušely nazdobit perníčky cukrovou polevou a vytvořit nepečené cukroví ( roládky a kokosové tyčinky). Malí cukráři zvládli vánoční úkol na jedničku.

Mikulášská besídka

Mikulášská besídka Již tradičně pořádá ŠD Slezská ve spolupráci se SRPŠ Mikulášskou besídku. Letos vzácná návštěva sv. Mikuláš, anděl a čert přišla za dětmi 6.12.2017 do školní tělocvičny. Děti měly připravený program: písničky, básničky, které se všem velice líbily. Tentokrát ze zlaté knihy četl anděl, který některé děti pokáral, ale měl spoustu práce i s pochvalou. Neposedný čert pobíhal kolem a černil dětské tváře uhlíkem. Nakonec se rozdala nadílka. Připraveno bylo také občerstvení. Již teď se těšíme na příští příchod sv. Mikuláše.

Děkujeme SRPŠ za spolupráci.

Keramika vzniklá ve školní družině

Keramika ŠD Slezská

V keramické dílně děti opět vytvářely nádherné výrobky, které zdobí vestibul školní družiny.

Podzimní tvoření

Žáci ŠD Slezská tvořili výrobky k svátku sv. Martina, podzimní dekorace a halloweenská strašidýlka.

Překážková dráha ve ŠD

Překážková dráha v ŠD

– sportovní odpoledne ve spolupráci se SRPŠ Hrabina. Ve středu proběhlo ve školní družině sportovní odpoledne – na děti čekala v tělocvičně ZŠ Slezská připravená překážková dráha. Děti soupeřily podle věkových kategorií. Vznikly nám tři skupiny : prvňáčci, druháci a poslední soutěžící skupina byla namíchaná z dětí z 3. a 4.třídy. Soutěžící měli za úkol v co nejkratším čase projít celou opičí dráhu. Z každé skupiny jsme získali tři první místa. Vítězové obdrželi věcnou cenu a diplom. Děkujeme SRPŠ za finanční pomoc při poskytnutí cen.

Platby rodiči - ve školách užívané variabilní symboly

PLATBY ZŠ A MŠ HRABINA ČESKÝ TĚŠÍN

ŠKOLNÉ = variabilní symbol začínající na 40, 50, 60, 70, 80 + číslo účtu 1725708369/0800

BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY = variabilní symbol začínající na 44, 55 + číslo účtu 30031-1725708369/0800

STRAVNÉ - ŠJ ZŠ ZELENÁ = variabilní symbol + číslo účtu 35-1725708369/0800

STRAVNÉ - ŠJ MŠ OSTRAVSKÁ = variabilní symbol + číslo účtu 40037-1725708369/0800

STRAVNÉ - ŠJ MŠ HRABINSKÁ = variabilní symbol + číslo účtu 2629025319/0800

Pečení jablečných štrůdlů

Ve dnech 23.10. a 24.10.2017 jsme s dětmi ve školní družině pekli jablečné štrůdly. Děti si vyzkoušely loupání a strouhání jablíček, starší děti pomáhaly s válením těsta a nakonec jsme všichni ochutnali výborné jablečné záviny. Jak jsou děti šikovné, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Havárie ve školní jídelně na Zelené ulici

Z důvodu havárie kotle ve školní jídelně na Zelené ul. dochází v pondělí 30. a prevděpodobně i v úterý 31. října 2017 k úpravě jídelníčku. 30. října bude na oběd bramborový (nebo chlebový) guláš s vepřovým masem. Jídlo 31. 10. bude upřesněno.

Nový kotel by měl být namontován do úterý, takže do normálz by se vše mělo vrátit ve středu 1. listopadu 2017.

Děkujeme za pochopení,
                                                      Rudolf Fiedler, ředitel

Podzimní tvoření

Koláže vytvořené pomocí bramborových tiskátek a tempery, papírové stojánky na tužky a květy skládané podle knížky ,,Origami pro malé děti‘‘. To byly hlavní náplně pracovních činností v třetím říjnovém týdnu. Pěknou knížku nám přinesla žačka první třídy Sára Czerneková, která nás květiny také naučila skládat. Blížící se Halloween nás spolu s dětmi inspiroval k výrobě papírových duchů a zdobení dýně, za kterou děkujeme paní Dudové.

Změna provozu školních družin v době podzimních prázdnin

Vedení ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina, p.o. sděluje, že pro malý zájem rodičů nebudou školní družiny na Ostravské ul. a na Slezské ul. v době prázdnin 26. a 27. října 2017 v provozu.

Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel