Švihadlová princezna a švihadlový král

Švihadlová princezna a švihadlový král

Hra, zábava a sportovní dovednost s použitím lana, takto se dá nazvat středeční odpoledne 14.6.2017 ve školní družině. Skákání přes lano, sport ke kterému stačí tak málo – lano a chuť skákat. Pravidelné skákání přes lano či švihadlo, zlepšuje koordinaci celého těla, dobře tvaruje postavu, formuje svalstvo na břichu, na horních i dolních končetinách. Skákání přes lano, švihadlo je skvělý, zábavný pohyb při kterém si děti zasportují, ale užijí si při tom i zábavu a radost z pohybu. Tento skvělý pohyb si dopřávají také děti z naší školní družiny. Tradiční turnaj v přeskocích přes lano se uskutečnil ve středu 14.6.2017 na školním hřišti. Zúčastnily se všechny děti a soutěžilo se ve dvou kategoriích – rozdělených na dívky a chlapce. Jako první si poměřily své síly děvčata - poté přišli na řadu chlapci. Z každé kategorie jsme získali tři vítězná místa. U dívek byl maximální výkon 337 přeskoků a u chlapců 340přeskoků.
Vítězové obdrželi diplom a věcnou cenu.