Aktuality ze školní družiny

Předvánoční období

Pravá předvánoční pohoda.

Do předvánočního období vstupujeme adventem, což je období čtyř týdnů před Štědrým dnem. Děti si v dílničkách sestavily adventní kalendáře. Adventní domečky vyplnily vymyšlenými úkoly na jednotlivé dny. Zhotovily velkého Mikuláše, kterému každý den zkracují vousy. Postupně dokončovaly věnce a svícny. Navštívili jsme krásnou výstavu vánočních perníků, kde si každý vyzkoušel vykrojit, upéct a sníst malý perníček.

Vánoční přání

Vánoční přání dětí z 3. oddělení naší školní družiny

Naše děti navštěvují pravidelně počítačovou učebnu. Naučily se například pracovat s programem kreslení. Jejich úkolem bylo navrhnout vlastní vánoční přání.

Vánoční prázdniny

Vedení Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o. sděluje, že po dobu vánočních prázdnin od 22. prosince 2017 do 2. ledna 2018 včetně

budou základní školy mimo provoz. a nebudou otevřeny.

Mimo provoz budou v tuto dobu i školní družiny na Ostravské i Slezské ulici, mateřské školy na Ostravské, Hornické a Hrabinské ulici a vařit nebudou ani jídelny na Zelené, Ostravské a Hrabinské ulici.

Dopis pro Ježíška

Úterní odpoledne jsme s dětmi vypouštěli balonky. Každý balonek nesl na šňůrce dětské přání. Ti nejmladší mohli své prosby namalovat. Na odpolední akci nám připravil vzrušující zážitek vítr. Balonky ve větru zachytily blízké stromy a ploty. Protože opravdu hodně foukalo, většina z nich se sama opět osvobodila. Děkujeme rodičům, kteří se přišli podívat a pomáhali s uvazováním přání.

Děti školní družiny v tělocvičně

Odpoledne v tělocvičně

Každou středu si děti v tělocvičně zdokonalují svou zdatnost. Učí se míčové hry, zdolávají překážky a soutěží. Přidáváme fotečky z jednoho veselého soutěžního odpoledne.

Podzimní plody

Snaživé děti

Sbírání podzimních plodů děti baví. S prvními padajícími plody se naše družina začala plnit úlovky dětí. Použili jsme je k prostorovým stavbám a do pracovních činností, kde jsme pracovali s přírodninou. Protože plodů byla plná krabice, oslovily jsme paní učitelku Fabiánovou, která měla sběr kaštanů na starost. Přišla za dětmi do školní družiny popovídat si o účelu sběru kaštanů. Za aktivitu děti pochválila a předala jim pamětní list.

Dílny

Ve středečních dílnách se děti seznamují s různým pracovním materiálem. Třeba skládaly krásné prostorové slunečnice z barevného papíru. Protože nám všem bývá hlavně po ránu zima na hlavu, naučily se v následujících dílnách vyrobit malé ozdobné čepičky z vlny. Pracovaly také s přírodním materiálem. Ze dřevěných špachtlí slepily vánoční rámeček, který si následně vyzdobily.

Veselé páteční odpoledne

Duchové, kostlivci, upíři a jiné strašidelné bytosti zaplnily v pátek odpoledne všechny tři oddělení školní družiny ZŠ Ostravská. Ten den se u nás konala tradiční Halloweenská párty. Děti si v průběhu celého týdne připravovaly výzdobu do svých oddělení. Povídali jsme si o strachu – jestli je pro nás důležitý či nikoli. Psali jsme si vlastní strašidelné příběhy, které jsme později předčítali. K odpoledním soutěžím patřilo lovení jablíček z vody, pití krve (ovocná šťáva), soukání bonbonu na šňůrce, tanec s koštětem, balónkový tanec a samozřejmě diskotéka. Děti si strašidelné rejdění náležitě užily, podívejte se na fotečky. Děkujeme vstřícným rodičům za bonbony a balonky do soutěží.

Platby rodiči - ve školách užívané variabilní symboly

PLATBY ZŠ A MŠ HRABINA ČESKÝ TĚŠÍN

ŠKOLNÉ = variabilní symbol začínající na 40, 50, 60, 70, 80 + číslo účtu 1725708369/0800

BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY = variabilní symbol začínající na 44, 55 + číslo účtu 30031-1725708369/0800

STRAVNÉ - ŠJ ZŠ ZELENÁ = variabilní symbol + číslo účtu 35-1725708369/0800

STRAVNÉ - ŠJ MŠ OSTRAVSKÁ = variabilní symbol + číslo účtu 40037-1725708369/0800

STRAVNÉ - ŠJ MŠ HRABINSKÁ = variabilní symbol + číslo účtu 2629025319/0800

Za pohádkou do knihovny

Nejmladší děti naší školní družiny se vydaly na besedu do blízké knihovny. Pohádkové bytosti, různé nadpřirozené postavy a vítězství dobra nad zlem rozpoutaly veselou debatu s paní knihovnicí. Přidáváme pár foteček z pěkně stráveného odpoledne.

Havárie ve školní jídelně na Zelené ulici

Z důvodu havárie kotle ve školní jídelně na Zelené ul. dochází v pondělí 30. a prevděpodobně i v úterý 31. října 2017 k úpravě jídelníčku. 30. října bude na oběd bramborový (nebo chlebový) guláš s vepřovým masem. Jídlo 31. 10. bude upřesněno.

Nový kotel by měl být namontován do úterý, takže do normálz by se vše mělo vrátit ve středu 1. listopadu 2017.

Děkujeme za pochopení,
                                                      Rudolf Fiedler, ředitel

Změna provozu školních družin v době podzimních prázdnin

Vedení ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina, p.o. sděluje, že pro malý zájem rodičů nebudou školní družiny na Ostravské ul. a na Slezské ul. v době prázdnin 26. a 27. října 2017 v provozu.

Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel