MALOVÁNÍ NA ASFALT

Dne 30. 5. 2018 se uskutečnila již tradiční akce „Malování na asfalt“. Akce se koná ve spolupráci se SRPŠ Hrabina a zúčastňují se jí děti ze ŠD Slezská a Ostravská. Letos děti malovaly na téma POHÁDKA a soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – 1. třídy, 2. třídy, 3. třídy a 4. třídy. Akce se zúčastnilo celkem 11O dětí. O tom jak se školní hřiště proměnilo během hodiny na velkou pohádkovou říši můžete zhlédnout na fotografiích. Z každé kategorie pak odborná porota vybrala první 3 místa. Vítězové obdrželi diplom, keramickou medaili a věcnou cenu.
Děkujeme SRPŠ za finanční příspěvek na odměny pro děti, p. učitelkám K. Sekulové Z. Mangirasové a mamince p. Konvičkové za práci v odborné porotě a také všem zúčastněným dětem za účast v soutěži.

M.Labašová

Provoz mateřských škol a školních družin v červenci a srpnu 2018

Po projednání se zřizovatelem Městem Český Těšín rozhodl Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel Základní školy a mateřské školy Český Těšín, p.o., která vykonává činnost mateřských škol na Hornické ul., Hrabinské ul. a Ostravské ul. a školních družin na Ostravské a Slezské ul., o provozu těchto pracovišť v době hlavních prázdnin 2018 takto: MŠ Ostravská bude v provozu 6.8. až 24.8. MŠ Hornická bude v provozu 23.7. až 3.8. MŠ Hrabinská bude v provozu 2.7. až 20.7. Obě školní družiny budou v době prázdnin mimo provoz.

Den se zvířátky

V pátek 25. 5. 2018 se v naší školní družině uskutečnil tradiční Den se zvířátky. Děti se na něj těší už od září. Jediný den ve školním roce přijdou do školy se svými živými kamarády. Tentokrát jsme si kromě morčátek, křečků, želvičky a rybiček mohli prohlédnout i dva hady. Děkujeme všem rodičům, že své děti v naší společné akci podpořili.

T.Kotásková

Přiletěli čápi

Mít čápa „ na komíně“ přináší štěstí. Jednoho z našich nejkrásnějších ptáků bíločerného krasavce s dlouhým červeným zobákem, jsme si vyráběli v pracovních činnostech. Děti samostatně obkreslovaly díly podle šablony, vystřihovaly a kompletovaly tělo. Koncem dubna k nám přiletěli první čápi. Nejdřív dorazí samec, který týden až dva připravuje hnízdo pro budoucí společný život. Povídali jsme si o tom, jak čápi žijí a proč jich v minulosti tolik ubylo.

Florbal

Florbal, hra, která se šíří čím dál tím rychleji. Ten, který florbal hraje, se málokdy zajímá o jeho historii a celkovou kulturu sportu, proto jsme začali právě tam.
Následovali tréninky v tělocvičně a zápasy smíšených týmů našich dětí. Bojového ducha mají nejen kluci ale i děvčata jak se ukázalo. Došlo i na slzičky z prohraných zápasů. Avšak děti, jak to umí jen ony, si užívají každou aktivitu s nadšením.

Volný den ředitele školy 7.5. 2018

Český Těšín 27.4. 2018

č.j.: /2018

Volný den dle § 24 odst. 2 zák. 561/2004 Sb.

V souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, vyhlašuje ředitel Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, příspěvková organizace, která vykonává činnost základních škol na Ostravské ul. a na Slezské ul., volný den na 7.5. 2018. Toto volno se týká pouze žáků ZŠ Ostravská, ZŠ Slezská a dětí, které v mateřských školách plní povinnou školní docházku.

Poznámka:
Provoz školních družin na Ostravské ul. a na Slezské ul. bude v tento den přerušen.
Provoz mateřských škol a školních jídelen zůstane nepřerušen.

Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Česká svatba

V pátek 13. dubna jsme si zahráli na ryze českou svatbu. Dnes už málokdo vidí opravdu tradiční českou svatbu s mnoha zvyky. Děti znaly přenášení přes práh, házení kytice a rozbíjení talířů. Na naší svatbu se dostavily tři krásně oděné páry. Starosta si doma připravil slavnostní řeč a ke svatebnímu pochodu hrál Mendelssohn. Nedodrželi jsme všechny tradice, ale legrace jsme si užili dost.
Samozřejmě celé oslavě předcházela výroba rekvizit a výzdoba oddělení, do které se děti pustily s velkým nadšením.

Kotásková T.

Velikonoční dílničky

Poslední březnový týden před svátky jsme připravili pro naše rodiče velikonoční tvoření. Spolu se svými dětmi jste si mohli ozdobit vybroušené vejce voskem, omalovat vyfouklá vajíčka fixem a následně vyzdobit barvou. Nově si rodiče nabatikovali ubrousek, do kterého stylizovali kraslici jako zajíčka. Děkujeme všem milým rodičům a prarodičům, kteří si přišli užít velikonoční atmosféru s námi a dětmi.

Kotásková Taťana

Hrajeme si

Hra je přirozeným projevem aktivity dítěte. Děti mezi sebou komunikují a domlouvají se, kdo bude mít jakou roli ve hře. Je to radostná činnost společná všem dětem…

Taťana Kotásková