Spolek rodičů a přátel školy Hrabina

SRPŠ - údaje a kontakty

Korespondenční adresa:

ZŠ a MŠ Hrabina
SRPŠ Hrabina
Ostravská 1710
737 01 Český Těšín

č. registrace: VS/1-1/89980/12-R ze dne: 10. 9. 2012

Bankovní spojení: 2801012836/2010 Fio banka

e-mail: srpshrabina@zsostravska.cz

Valentýnská diskotéka

16. února 2018 se jídelně naší ZŠ uskutečnila SRPŠ organizovaná Valentýnská diskotéka pro žáky 6. až 9. tříd. Ze zdařilé akce zveřejňujeme krátké video.

Video si můžete prohlédnout zde.  nebo tady.

Valentýnská diskotéka

V pátek 16. února organizuje SRPŠ Hrabina pro žáky 6. až 9. tříd Valentýnskou diskotéku. Účast dětí je možná jen se souhlasem rodičů.

P O Z O R!   Upozorňujeme, že místo konání se překládá do školní jídelny na Zelené ul. (Jídelna u ZŠ Ostravská).

Poděkování SRPŠ - z činnosti Čítárny

Děkujeme spolku rodičů SRPŠ, díky kterému se nám podařilo obohatit naši čítárnu o nové knihy a audioknihy. Kromě knížky Tatínek se vyplatí (2x) od Františka Nepila jsme zakoupili i knížku Ladislava Špačka Dědečku vyprávěj, etiketa pro kluky a holčičky s audioverzí na CD, dále ještě audioverze CD knížek Z deníku kocourka Modroočka (vypráví Vlastimil Brodský) a Devatero pohádek Karla Čapka (namluvil Josef Somr) Nejvíce jsme však chtěli doplnit tituly, kterých jsme měli už po 15ti kusech. Jelikož máme třídy s vyšším počtem žáků, potřebovali jsme je navýšit tento počet na 29, aby každé dítě mohlo číst ve své knize. Ne všechny tituly byly ještě k mání, museli jsme opravdu hledat. Podařilo se nám dokoupit pro 3. - 5. třídu knihu Luisa a Lotka (15 x) a pro 1. - 2. třídu knihu Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc (15 x).

Druháčci před odjezdem na bazén doslova leží v knize a čtou. Zamilovali si ji. Žabáci Kvak a Žbluňk dokázali nadchnout všechny, jak náruživé čtenáře, tak i ty, kterým čtení zatím ještě úplně nejde. I tito žáčci několik vět bez ostychu přečtou. O chod čítárny se starají děti 4. ročníku, které jistě poznáte na fotkách. Uklízí, třídí, řadí a hrozně je to baví.

Za tým čítárny Mgr. Lenka ČINČALOVÁ

Výborová schůze SRPŠ

Dne 14. listopadu 2017 se od 17.00 hod. uskuteční v restauraci Havana schůze členů výboru SRPŠ.

Halloweenská diskotéka

V pátek 3. listopadu 2017 se za pořadatelské pomoci našeh SRPŠ uskutečnila halloweenská diskotéka. Ze zdařilé akce přinášíme video, které vytvořila Mgr. Mangirasová. Animovala fotografie, které jí dodal Mgr. Kaczmarczyk, otec našehi žáka ze VII.B. Po technické stránce pomohla se zveřejněním videa, které vidíte TADY., Mgr. Lazarová.

V pátek 3.11. 2017 se v pizzerii Havana uskutečnila Hallowenská party. Dorazili jsme do pizzerie a zahlédli jsme bývalé žačky ZŠ Ostravská Lindu a Míšu. Poté jsme si všimli, že tam byl jako každý rok skvělý DJ TOM, který hrál písničky, co jsme si přáli. K tomu každý dostal kofolu a pizzu. Tančilo se na naše oblíbené písničky. Poté nás vyzval DJ Tom na focení, jelikož v zadní místnosti byl “foto koutek“. Myslím si, že se party povedla a všichni se těšíme na další.

Natálie Mucsková, VIII.A

Připravuje se diskotéka pro žáky 2. stupně základních škol

Spolek rodičů a přátel školy ve spolupráci s vedením škol a školní žákovskou samosprávou připravují na 3.11. 2017 od 16.00 do 19.00 hod. diskotéku pro žáky druhého stupně základních škol. Upozorňujeme, že žáci potřebují k účasti písemný souhlas rodičů.

SRPŠ informuje o facebooku

Vážení rodiče,

připravili jsme pro Vás profil na facebooku. Neváhejte a připojte se k nám. Najdete nás pod názvem Spolek rodičů a přátel školy Hrabina.

Děkujeme a těšíme se na Vás.

Za vaše SRPŠ předsedkyně Ciompová

Plenární schůze SRPŠ

Výbor SRPŠ oznamuje, že 3. října 2017 se v 16.00 hod. v jídelně základní školy na Zelené ulici uskuteční plenární schůze SRPŠ. Po plenární schůzi proběhnou na obou základních školách třídní schůzky.

Poděkování za radovánky

Dne 26. června 2017 jsem mailem obdržel toto poděkování, které potěší. Autorka se sice svým podpisem ukryla do anonymity, což samozřejmě respektuji, i když z mailu její jméno znám. A poněvadž jsem v závěru vyzýván, abych poděkoval všem, kteří se na akci podíleli, z tohoto místa tak činím.
Děkuji.
Rudolf Fiedler

Dobrý den, pane řediteli,

jako rodič se na vás obracím s obrovskými díky, že se letos poprvé podařilo zorganizovat radovánky, které mají ostatní školy jako běžnou součást konce školního roku. Jsem moc ráda, že i naše škola se tímto může nyní pyšnit. Chci poděkovat celému týmu lidí, kteří pro naše děti celou akci zorganizovali, za vše, co pro děti bylo připraveno. Děti si to i přes poměrně hodně teplé počasí opravdu moc užily a i my jako rodiče jsme prožili krásné odpoledne. Je škoda, že paní učitelky nepřipravily s dětmi nějaké vystoupení a že se vlastně nikdo z učitelů této akce nezúčastnil, ale věřím, že příští rok už to bude lepší. Děkujeme za program, který i přes to všechno organizátoři dokázali zařídit, opravdu jsme si to všichni moc užili. Největší úspěch měl u našich dětí samozřejmě kouzelník.

Prosím vyřiďte naše díky všem, kteří pomáhali.

Děkuji.

Maminka z II.A