Spolek rodičů a přátel školy Hrabina

SRPŠ - údaje a kontakty

Korespondenční adresa:

ZŠ a MŠ Hrabina
SRPŠ Hrabina
Ostravská 1710
737 01 Český Těšín

č. registrace: VS/1-1/89980/12-R ze dne: 10. 9. 2012

Bankovní spojení: 2801012836/2010 Fio banka

e-mail: srpshrabina@zsostravska.cz

Do zprávy pro příjemce, prosím uveďte příjmení žáka a třídu. Bez těchto údajů je složité dohledat od koho platba je.

Výběr příspěvků je do 31. 10. 2018, po tomto termínu budou příspěvky vráceny zpět na účet, ze kterého byly zaslány.

Miluše Ciompová

NOC S ANDERSENEM 2018

Stalo se již tradicí Spolku rodičů a přátel školy připravovat pro děti školní družiny Noc s Andersenem. Letos padla volba vzhledem k velikonočním svátkům na pátek 23. března. Každoročně se děti těší na večerní akce, které pro ně rodiče a vychovatelky ŠD Michaela Krupová, Taťána Kotásková a nově i vychovatel Michal Novák připraví. Jednou z nejmilejších chvilek se stalo čtení ředitele školy Rudolfa Fiedlera. Četl dětem z knihy Josefa Čapka O pejskovi a kočičce. Děti se srdečně smály při poslechu, jak pejsek snědl mýdlo či jak kočička drhla pejskem špinavou podlahu. Poté vychovatelé připravili pro každý ročník odlišné úkoly pro zpracování. Například pro druháky bylo připraveno najít jen podle čichu zasněženou chaloupku pejska a kočičky, když tam uvnitř voněl pouze syreček. Později se děti opět vydaly na stezku odvahy. Mezi temnými šatnami řádila parta "strašidel", za které se vydávali nejstarší spolužáci z IX. A. Ti se dokonale připravili. Účastníci stezky většinou neprošli sami, jen s doprovodem dospělých. Ale prý to i za ten strach stálo! Stačí se podívat na některé z fotografií..... Všem, rodičům, vychovatelům i žákům IX. A, kteří tuto zábavnou a na organizaci velmi náročnou akci připravili, patří velké poděkování. Vždyť děti se těší už opět celý rok dopředu!

Mgr. Vlasta Potyszová

Valentýnská diskotéka

16. února 2018 se jídelně naší ZŠ uskutečnila SRPŠ organizovaná Valentýnská diskotéka pro žáky 6. až 9. tříd. Ze zdařilé akce zveřejňujeme krátké video.

Video si můžete prohlédnout zde.  nebo tady.

Valentýnská diskotéka

V pátek 16. února organizuje SRPŠ Hrabina pro žáky 6. až 9. tříd Valentýnskou diskotéku. Účast dětí je možná jen se souhlasem rodičů.

P O Z O R!   Upozorňujeme, že místo konání se překládá do školní jídelny na Zelené ul. (Jídelna u ZŠ Ostravská).

Poděkování SRPŠ - z činnosti Čítárny

Děkujeme spolku rodičů SRPŠ, díky kterému se nám podařilo obohatit naši čítárnu o nové knihy a audioknihy. Kromě knížky Tatínek se vyplatí (2x) od Františka Nepila jsme zakoupili i knížku Ladislava Špačka Dědečku vyprávěj, etiketa pro kluky a holčičky s audioverzí na CD, dále ještě audioverze CD knížek Z deníku kocourka Modroočka (vypráví Vlastimil Brodský) a Devatero pohádek Karla Čapka (namluvil Josef Somr) Nejvíce jsme však chtěli doplnit tituly, kterých jsme měli už po 15ti kusech. Jelikož máme třídy s vyšším počtem žáků, potřebovali jsme je navýšit tento počet na 29, aby každé dítě mohlo číst ve své knize. Ne všechny tituly byly ještě k mání, museli jsme opravdu hledat. Podařilo se nám dokoupit pro 3. - 5. třídu knihu Luisa a Lotka (15 x) a pro 1. - 2. třídu knihu Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc (15 x).

Druháčci před odjezdem na bazén doslova leží v knize a čtou. Zamilovali si ji. Žabáci Kvak a Žbluňk dokázali nadchnout všechny, jak náruživé čtenáře, tak i ty, kterým čtení zatím ještě úplně nejde. I tito žáčci několik vět bez ostychu přečtou. O chod čítárny se starají děti 4. ročníku, které jistě poznáte na fotkách. Uklízí, třídí, řadí a hrozně je to baví.

Za tým čítárny Mgr. Lenka ČINČALOVÁ

Výborová schůze SRPŠ

Dne 14. listopadu 2017 se od 17.00 hod. uskuteční v restauraci Havana schůze členů výboru SRPŠ.

Halloweenská diskotéka

V pátek 3. listopadu 2017 se za pořadatelské pomoci našeh SRPŠ uskutečnila halloweenská diskotéka. Ze zdařilé akce přinášíme video, které vytvořila Mgr. Mangirasová. Animovala fotografie, které jí dodal Mgr. Kaczmarczyk, otec našehi žáka ze VII.B. Po technické stránce pomohla se zveřejněním videa, které vidíte TADY., Mgr. Lazarová.

V pátek 3.11. 2017 se v pizzerii Havana uskutečnila Hallowenská party. Dorazili jsme do pizzerie a zahlédli jsme bývalé žačky ZŠ Ostravská Lindu a Míšu. Poté jsme si všimli, že tam byl jako každý rok skvělý DJ TOM, který hrál písničky, co jsme si přáli. K tomu každý dostal kofolu a pizzu. Tančilo se na naše oblíbené písničky. Poté nás vyzval DJ Tom na focení, jelikož v zadní místnosti byl “foto koutek“. Myslím si, že se party povedla a všichni se těšíme na další.

Natálie Mucsková, VIII.A

Připravuje se diskotéka pro žáky 2. stupně základních škol

Spolek rodičů a přátel školy ve spolupráci s vedením škol a školní žákovskou samosprávou připravují na 3.11. 2017 od 16.00 do 19.00 hod. diskotéku pro žáky druhého stupně základních škol. Upozorňujeme, že žáci potřebují k účasti písemný souhlas rodičů.

SRPŠ informuje o facebooku

Vážení rodiče,

připravili jsme pro Vás profil na facebooku. Neváhejte a připojte se k nám. Najdete nás pod názvem Spolek rodičů a přátel školy Hrabina.

Děkujeme a těšíme se na Vás.

Za vaše SRPŠ předsedkyně Ciompová