Alergeny v blízkosti našich škol

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE DĚTÍ S ALERGICKÝM ONEMOCNĚNÍM

Upozorňujeme rodiče, že v okolí naší základní školy na Ostravské ul. a v okolí mateřské školy na Ostravské ulici se vyskytují tyto rostliny, které mohou vyvolat alergii u dětí.

Dřeviny Trávy Byliny
bříza bojínek tolice vojtěška
javor jílek pampeliška
jilm kostřava sedmikráska
lípa lipnice jitrocel
ořešák psárka št'ovík
topol pýr hořčice
líska srha kopřivovité
borovice   merlíkovité

V jarním období dominují pyly dřevin, v létě pyly travin a na podzim pyly vysokobylinných plevelů. Koncentrace pylů v ovzduší je také ovlivněna počasím. Horké, suché počasí napomáhá šíření pylů stejně jako vítr. Naopak déšť sráží pyly dolů na zem a riziko snižuje. Monitorování pohybu pylových zrn je obvykle zajišťováno regionálními hygienickými stanicemi a zastřešované tzv. PYLOVOU INFORMAČNÍ SLUŽBOU.

Současně sdělujeme, že trávy a byliny by v blízkosti základní školy a mateřské školy neměly dětem způsobovat větší problémy, protože v areálu školy i mateřské školy zajišťujeme pravidelné kosení.

Pylové zpravodajství můžete sledovat na následujících stránkách:

www.pylovasluzba.cz