ŠVP - den čtvrtý

Poklad jsme tam hledali,
pak jsme si ho rozdali.
Hladoví jsme přišli zpátky,
k obědu byly sekané plátky.

Hry, soutěže, táborák,
rád má každý páťák,
ani čtvrťák nepohrdne
buřtem z otevřeného ohně.

ŠVP - den třetí

DEN TŘETÍ – STŘEDA

Batikujem, savujem,
kreativně fungujem.
Do Lešné se vydáme,
zvířata rádi máme.

Lachtani, rejnoci, tučňáci,
to jsou naši parťáci.
Už jsi krmil rejnoky?
Nám to jde už od ruky.

Celodenní výlet byl skvělý
A teď honem do postelí.

P. S. Přivezeme si domácí mazlíčky, ale bohužel jen plyšové.

ŠVP - den druhý

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

DEN DRUHÝ - ÚTERÝ

Do chladného rána jsme se vzbudili,
abychom v Jednotě sladkosti nakoupili.
Pan Prágr taneční lekci nám dal,
nikdo z nás sedět nezůstal.

Není nutné tančit v páru,
Martin s Denis mají páru.
Nám to také šlo,
předvedli jsme Happy Dance Show.

Domů jsme pozdravy poslali,
abychom blízké potěšili.
Odpoledne v barvě týmu
soutěž jedna paráda,
v předvečer si batiku
uděláme na triku.

Další den je u konce, zdravíme své příznivce !

ŠKOLA V PŘÍRODĚ MORÁVKA - 17. 9. 2018 – 22. 9. 2018 REKREAČNÍ STŘEDISKO PASKOV

DEN PRVNÍ – PONDĚLÍ

S mírným skluzem autobusem
vítali jsme Morávku.
Lesy plné hub a krásy
poznali jsme zakrátko.

Na píšťalku klusem běží
každý žák i žákyně,
soutěžíme v barvě týmu,
na čas, rychlost, pro srandu.

Kuchyně jak od maminky,
chválíme též počasí,
balon, kruhy, aktivity,
venku jsme si zahráli.

Škola, ta nám vůbec, ale vůbec neschází!

Projekt „ Na vlastní kůži“

Minulý týden se 8.A zúčastnila projektového dne „Na vlastní kůži“. Děti si prošly 5 stanovišť, ve kterých se ledacos naučily anebo přinejmenším si osvěžily informace.
První stanoviště – První pomoc. Umělé dýchání, pomoc a ošetřování zraněných při hromadných nehodách, zastavení krvácení, šok a ochrana vlastního zdraví.

Na dalším stanovišti se setkali s policejními složkami. Pomocí speciálně upravených brýlí si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak vidí opilý člověk, který má v sobě víc jak 2.5 promile alkoholu, člověk pod vlivem různých omamných látek nebo unavený řidič, který má tzv. tunelové vidění a brzy nastane mikrospánek. BESIP si pro návštěvníky připravil quíz v podobě řešení křižovatek a poznávání dopravních značek. A jelikož děti zjistily, jak špatně jsou večer vidět, pokud nemají žádné reflexní prvky na oblečení, dostaly jako dárek reflexní pásky, které si můžou připevnit třeba na batohy. Policie ČR představila vybavení, které používá při speciálních akcích. Tomfy, přilby, štíty, obušky, chrániče, atd.  Žáci si mohli vyzkoušet těžké ochranné vesty, které policisté nosí při zásahu proti útočníkům se zbraní.

Třetí a čtvrté stanoviště bylo zaměřeno na žáky, kteří by si chtěli udělat řidičské průkazy na motorku nebo profesní řidičské průkazy třeba na autobus nebo na nákladní auta. Autoškola zde měla připravený cvičný trenažér pro jízdu na motorce. SOŠ a SOU podnikání a služeb v Jablunkově nabízela své učební obory a také představili vlastnoručně vyrobenou elektrokáru, kterou si zkusila řídit paní učitelka Kantorová.

Na poslední stanoviště se všichni těšili nejvíc. Simulace dopravní nehody a přetočení auta několikrát o 360°. Žáci, jako 4-členné posádky, se připoutali pásy v autě a obsluha trenažéru je několikrát protočila a nechala viset vzhůru nohama. Nepopsatelný zážitek.

Mgr. J. Kantorová

Schůzky zákonných zástupců ve škole

Vážení rodiče,

dovoluji si některé z vás pozvat na schůzky s třídními učitelkami a vychovatelkami školní družiny dne 11. 9. 2018

15,30 - třídní schůzka rodičů žáků I. A ve třídě I. A
16,00 - společná schůzka rodičů všech žáků, kteří navštěvují školní družinu ve školní družině ZŠ Ostravská ( účast nutná - platba za ŠD, bezhotovostní platby rodičů na účet žáka, provoz školní družiny)

Mgr. Bc. Richard Zajac, ředitel

Informační schůzka s rodiči žáků 4. - 5. ročníku - škola v přírodě

Ve středu 12. 9. 2018 v 15:30 v třídě 1. A proběhne informační schůzka s rodiči žáků, kteří se zúčastní Školy v přírodě na Morávce (RS Paskov). Škola v přírodě se uskuteční v termínu od 17. 9. - 22. 9. 2018.

Mgr.Martina Palíková

Seznam sešitů a potřeb pro školní rok 2018/2019

Přinášíme pro žáky ZŠ Ostravská seznam sešitů a potřeb pro letošní školní rok 2018/2019.

VIZ PŘÍLOHA

Mgr. G. Koždoňová

Upravená délka vyučování v týdnu 3. září – 7. září 2018 - ZŠ Ostravská, ZŠ Slezská

Upravená délka vyučování v týdnu 3. září – 7. září 2018

Mgr. Karel Pastrňák, statutární zástupce ředitele

Provoz školní družiny pro šk.rok 2018 - 2019

Provoz školní družiny bude zahájen dne 3.9.2018

Ranní provoz -         06,00 hod. - 07,35 hod.

Odpolední provoz - 11,30 hod. - 16,00 hod.

Od 3.9.2018 do 7.9.2018 bude provoz přizpůsoben výuce žáků prvního ročníku. Po ukončení výuky se přesunou do školní družiny.