Akce IV.A třídy

Připravili jsme si „Módní přehlídku“ ve IV. A

V úterý 24. listopadu se odpoledne konaly třídní schůzky. Nač myslet celé dopoledne na to, co se večer dozvíme od rodičů? Proto jsme s paní učitelkou naplánovali projektovou výuku slohu. Procvičovali jsme popis osoby a svým spolužákům jsme připravili malé „oříšky k rozlousknutí“. Paní učitelka vyžadovala přesné popisy našich modelů a my jsme si někdy vůbec nevěděli rady s tvořením vět. Mnohé jsme se také dozvěděli. Místo spolužáků Honzy a Dalibora se u nás objevily modelky Jana a Dája, Ema se prošla ve velmi moderním ponču, příliš vysoké podpatky Nely hrozily přinejmenším zvrtnutím kotníku. Zato Aneta jako by se na podpatcích už narodila. Boty jí však nebyly velké, chůze ve střevíčkách jí vyhovovala stejně jako Beátě. Modely jsme rozdělili na sportovní, vycházkové, společenské i ty na běžné denní nošení. Pomyslnou „třešničkou na dortu“ byl taneček dvou harémových tanečnic Barči a Káji. Dopolední zábavnou výuku jsme si užili.
Žáci IV. A s třídní učitelkou V. Potyszovou