Aktuální zprávy z lyžáku 2015

Předevčírem 24. 1. 2015 jsme přijeli my a 7.B na lyžák. Ubytovali jsme se na chatě Studeničné a rozdělili se na pokoje. Potom jsme šli na oběd a projít se na svah, abychom viděli jak to tam vypadá. Viděli jsme jen vrch svahu a kousek vleku. Po příchodu jsme si dali večeři a Snowboardisté měli připravený program. Hráli jsme aktivity v týmech. Bylo to super. Pak byla večeře. Druhý den jsme měli jít poprvé lyžovat na svah. Po snídani jsme dostali svačinu a vydali se v družstvech na svah. My nelyžaři a snowboardisté jsme si pomalu něco začali zkoušet. Paní učitelka Mannheimová nám obstarala permanentky a my už začali zkoušet vleky. Bylo to super, ale velký vlek nelyžaři a snowboardisté prostě nezvládli. Šlapali jsme pěšky nahoru celý svah a pak na chatu. Kolem 16:00 jsme dostali oběd, který byl hodně dobrý, měli jsme polévku a řízek s bramborovou kaší. Pak bylo volno na to, abychom se osprchovali. V 19:00 jsme dostali večeři, která byla taky moc dobrá - rizoto. Po večeři jsme měli s jedním pánem z horské služby přednášku. Měl tady i lavinového pejska, který nám venku předvedl na jedné slečně, jak jí umí ve tmě najít. Potom jsme měli vevnitř tu přednášku. Povídal nám, co dělá takový pejsek a co dělá horská služba, jaké mají pomůcky nebo třeba jak zachraňují lidi z pod lavin. Další večerní program měli nelyžaři. Připravili jsme si 3 disciplíny, které se plnily v týmech. Bylo to super. Všichni jsme šli potom unavení spát. Další den se odehrálo skoro to samé, ale já a Míša Remetová jsme se začaly už opravdu snažit a docela nám to šlo. Snowbordisté, ti byli fakt super. Po svačině jsme ještě chvíli byli na svahu, ale protože paní učitelka věděla, že velký vlek Míša nevyjede a šlapat celý svah už znova nemůže poslala pro ní skútr. Míša nechtěla jet sama a jediný, kdo vlek taky vyjet neumí, jsem byla já. Tak jsme spolu a s jedním členem horské služby jeli nahoru. Ostatní ještě byli na svahu a my už šly na chatu. Na chatě, když všichni přišli, byl oběd a potom volno. Za chvíli máme večeři a už se těším na program začátečníků. Posíláme všem pěkné pozdravy z Beskyd - rodičům, učitelům, spolužákům. Lyže jsou super!!!!
Arlinda Mjekiqi