Anglické divadlo

V pátek 21. března jsme v naší škole přivítali herce vzdělávacího divadla The Bear Theatre. To sídlí sice v Praze, ale se svými představeními jezdí po základních i středních školách nejen v ČR, ale i v zahraničí. Zajímavostí ovšem je, že divadlo se hraje v angličtině (většina herců jsou rodilí mluvčí). Hry jsou interaktivní, herci chodí mezi děti a snaží se je zapojit do dění. Pro nás si připravili dvě představení: Jackie and the Giant pro žáky 3.- 6. ročníku, The Detectives pro žáky 7. – 9. ročníku. Kladné ohlasy dětí si můžete přečíst, i my se přidáváme k výbornému hodnocení. Věříme, že to nebyla poslední představení v angličtině, která jsme zhlédli. Příští rok se těšíme na další!

Představení pro mladší děti očima žáků III.A
Jackie and the Giant
Bylo to moc hezké. Bylo fajn, když obr honil Jackie a dobře to dopadlo. Timea
Mně se líbilo, jak Jackie rozveselila dobrého obra a jak obr žongloval. Klára
Divadlo bylo na jedničku s hvězdičkou. Líbilo se mi, jak Jackie udělala obrovi radost, jak obr pomohl Jackie a jak mohli i kouzlit. Kristina
Super divadlo. Byla tam legrace i strašidelnost. Daniel
Líbilo se mi, jak se ptali, jestli mluvíme česky. Vždyť je to jasné. A pak zpívali. Nelíbilo se mi, že byla Jackie smutná – říkala, že má narozeniny a nikdo jí nepopřál. Natálie

The Detectives
Letáček o anglickém divadle nám dlouhou dobu visel na nástěnce. Prohlíželi jsme si ho a konstatovali, že tomu nebudeme rozumět. Během vystoupení se však náš názor změnil. Herci mluvili pomalu a srozumitelně a mluvu občas proložili češtinou. Celé divadlo byla detektivní příhoda a k jejímu řešení přizvali i nás. Bylo zde místo pro zasmání i pro logické myšlení. Myslím, že nás toto divadlo obohatilo. Neuškodilo by ho i příští rok zopakovat. Mockrát děkujeme za organizaci. A. Slobodová, IX.A
V anglickém představení hráli tři herci. Komunikovali i hráli výborně, jeden uměl dokonce i česky. Pointa příběhu se odehrála v kabaretu (ve který se na chvíli změnila naše tělocvična): šlo o vraždu jednoho z účinkujících. Seznámili nás s podmínkami, za kterých ke zločinu došlo, a my jsme museli přijít na to, kdo je pachatelem. V tomto představení byly zakomponované i legrační scénky a vtipy. Dokonce si v něm zahrál i jeden můj spolužák, který hrál číšníka (jednoho obviněného z vraždy). Toto divadlo se mi velice líbilo, protože bylo zábavné a mohlo se do děje zapojit i obecenstvo, ale hlavně proto, že bylo odehráno v anglickém znění. Nepřekládala jsem si všechno, ale většině jsem rozuměla a zbytek jsem pochopila.
        A. Murycová, VII.A

Tato akce byla velice poučná. Bylo dobré, že se i překládalo a vysvětlovalo to, co jsem anglicky nepochopili. Divadlo bylo dobře připravené a velice mne bavilo. Rád bych se této akce účastnil i příští rok.
        Daniel, VIII.B

Divadlo trvalo jednu hodinu. Hráli v něm dva herci a herečka. Jeden z herců mluvil trochu česky.
Tématem byla Detektivka. Všechno bylo v angličtině a my jako diváci jsme měli uhádnout, kdo zabil ženu. Mě se to osobně líbilo, protože do toho zapojili i diváky. Všechno jsem rozuměla, snažili se dobře otevírat pusu a mluvit pomalu. Byli přátelští a dělali i vtipné scénky. Určitě bych na takovou akci šla znova.
        Gábina, IX.B

Anglické divadlo bylo zajímavé, protože jsme se setkali s rodilými angličany. Bylo dobré, že divadlo někdo překládal, protože mladší žáci občas něčemu nerozuměli. Byli jsme zapojeni do divadla a někteří si mohli zkusit zahrát přímo před žáky.
        Hanka, VI.B

Představení se mi líbilo, i když jsem pár slov neslyšela nebo nevěděla. Abychom všemu rozuměli, museli jsme pořádně vnímat a poslouchat. Tím pádem nám hodina rychle uběhla. Herci se snažili mluvit srozumitelně a nahlas. Téma bylo Detektivka. Snažili se a povedlo se jim to. Na takovou akci bych šla znovu, ale na jiné téma.
        Veronika IX.B