Anglické divadlo

Ve středu 7. 11. 2018 byl žákům prvního i druhého stupně obou základních škol dopřán „kulturní zážitek“. Po dvou letech jsme se všichni vypravili do kina Central, abychom zhlédli představení v anglickém jazyce. Pro děti 1. – 5. ročníku si herci z Divadelního centra Zlín připravili pohádku o hloupém medvědovi (A silly bear), žákům 6. – 9. tříd odehráli příběh dvou bratrů (Jack and Joe).
A jak se představení líbilo samotným divákům? Zde jsou jejich ohlasy:

Pohádka se nám moc líbila a taky nás pobavila. Naší třídě se hodně líbilo, jak se medvěd učil anglicky nebo taky jak říkal, že je alergický na práci, což někteří z naší třídy také říkají o sobě. Zkráceně – moc jsme si to užili.
Žáci 5. ročníku

Pohádka se nám velmi líbila. Nelíbilo se nám, že to bylo moc krátké.
Žáci 4. ročníku

Představení bylo o dvou bratrech, kteří byli dvojčata a jmenovali se Jack a Joe, v češtině Jakub a Josef. Jeden z nich snědl jedovatou houbu a druhý hledal pomoc, kde se dalo. Na cestě potkal spoustu různých lidí. Nakonec pomoc našel u věštkyně, která mu dala lék, a tak zachránil bratrův život. Angličtinu herci měli dobrou a srozumitelnou, akorát v jedné pasáži byl herec, který mluvil tzv. českou angličtinou. Divadlo se nám celkově líbilo a všemu jsme rozuměli.
Žáci 9. ročníku

Sestavila: Mgr. Polaino E.