Den dětí

Den dětí - výlet do Ostravy

Ve čtvrtek 26. května jsme jeli autobusem do Ostravy. Nejdříve jsme navštívili Divadlo loutek. Zhlédli jsme divadelní představení o královně Koloběžce. Ve skutečnosti se jmenovala Zdenička, byla to velmi chytrá a moudrá rybářova dcera. Král to ocenil a vzal si ji za ženu. Potom jsme zašli do Miniuni, což je svět miniatur. Je tam vystaveno 34 modelů významných světových staveb. Byla to nejlepší část výletu. Hned, jak jsme vešli do vestibulu, bylo tam k vidění jen pár lodí a hradů. Pak jsem si ale všiml legendárního Titaniku, i když to byl samozřejmě jen model. Venku jsme uviděli krásy Ostravy a Prahy, také různé světové stavby.
Richard Bernatík, V. A

Když jsem vyšla v Miniuni ven, cítila jsem se, jako bych se zvětšila. Jen dva, tři kroky z jedné země do druhé. Prohlížela jsem malé stavby a hrady. Kdybych se uměla zmenšit, bylo by to pro mě v jednom hradě bludiště chodeb a místností, kde bych určitě zabloudila. Poprvé jsem mohla závidět mravencům... Několika kroky jsem jako obr opustila Řecko a šla jsem za tou velkou žlutou věcí. Byla to krásná pyramida. Pak jsem uviděla ještě něco hezčího - byla to Eiffelova věž. Mám ji moc ráda a vyfotila jsem si ji pětkrát. Bylo to moc hezké.
Lucie Wolterová, V. A

Eiffelova věž měla asi šest metrů, kdežto ve skutečnosti má 324 metrů. Nejvíc se mi líbila Pyramida, Big Ben a dobývání hradu. Zkrátka řeknu, že to tam bylo MEGA SUPER!! Na jedné šipce bylo napsáno Cesta kolem světa a na druhé šipce stálo Dobývání hradu. Byla tam děla, ta jsme nabíjeli míčky a pak jsme je po sobě stříleli. Samozřejmě za peníze. Byla to hra, kdy jedni bránili a druzí útočili vzduchovými děly a molitanovými míčky. Moc se nám líbilo v celém areálu Miniuni.
Kristina Bilková, Kryštof Rusz, V. A