Den dětí - 7. červen 2010

Náš Den dětí byl posunut o týden později, počasí nás totiž nemile překvapilo silnými dešti. Ale jak se říká – kdo si počká, ten se dočká – v pondělí 7. června 2010 jsme měli možnost strávit nádherné dopoledne v přírodě. Byli jsme rozděleni do skupinek podle barev. V lesíku u koupaliště čekaly každou skupinu zábavné soutěžní disciplíny na zručnost, pohotovost, logiku, a tak jsme se všichni pěkně vyřádili. Kdo měl všechny úkoly za sebou, projel se s kamarády tzv. vagonetou s krásným koňským spřežením. Díky za tak pěkný a pohodový den.
Klára Madejová, IX. tř.

Všichni žáci 2. stupně byli rozděleni do osmi družstev.V soutěžích se hodnotila fyzická zdatnost i vědomosti, roli sehrál i barevný vzhled družstva. Bloudili jsme lesem, luštili morseovku, hasili les kelímkem vody z potoka, použili jsme fyziku v praxi, předvedli znalost hlavních měst, zvládli anglickou soutěž, ukázali mladým policistkám, jakého fyzického výkonu jsme schopni ….. Byl to den plný zábavy a všichni jsme si jej užili.
Kateřina Jančová, Veronika Stalmachová, IX. tř. 

Na stanovišti B byla přichystána zajímavá hra „na hasiče“. Museli jsme se spustit z kopce k potoku a utvořit hada. Stáli jsme vedle sebe bokem a ten úplně dole byl těsně u vody. Sráz byl celkem kluzký a nám to také pěkně klouzalo. Posílali jsme si kelímek z ruky do ruky, až jej Honza mohl naplnit vodou z potoka. Poslal ho zpět nahoru a poslední v řadě Lenka vylila vodu do připraveného kyblíku. Úkol zněl: naplnit kyblík vodou co nejvíce. I když jsme si pořádně mákli, byli jsme až třetí. Ale stálo to za to!
Barbora Polečová, VI. B

V cíli na nás po splnění všech úkolů čekal pán s koňským spřežením. Koně byli černí jako uhel, provezl nás a byla to moc pěkná zábava. Konečně přišlo vyhlašování výsledků! Třetí místo obhájili BÍLÍ, na druhém místě skončili ORANŽOVÍ. Ten, kdo patřil k družstvu ZELENÝCH, měl největší radost! Byli na prvním místě! Dostali jsme zvýrazňovače, gelové průpisky a CD. Ceny se nám moc líbily.
Daniel Harok, Zuzana Pindorová, Tereza Kročková, VI. B

Více fotografií a videozáznam najdete na žákovských stránkách.