Den a noc s komisařem Vrťapkou

4.4. 2014 „Noc s Andersenem“ aneb „Den a noc s komisařem Vrťapkou“

Jednoho dne, přesně řečeno 4.4. 2014, nám ve studovně zazvonil telefon. Byl to sám věhlasný komisař Vrťapka. Sdělil nám, že zločinec Zlokrt opět uprchl a stopy vedou do Českého Těšína. Přizval nás ke spolupráci na jeho dopadení, protože potřeboval někoho, kdo zná dobře místní terén. Zlokrt totiž v našem městě zanechával zašifrované zprávy pro svého kumpána, který měl do Těšína dorazit později. A tak se naši třeťáci vydali pátrat. Během celého dopoledne plnili různé úkoly a potřebovali k tomu nejen své znalosti, ale také důvtip. Zlokrta se nám sice chytit nepodařilo, ale část lupu, kterou tu zanechal pro svého kumpána, jsme si spravedlivě rozdělili.
                          Martina Ruszová a Lenka Činčalová