Dvě vítězství našich žáků v městském kole recitační soutěže

Městské kolo recitace a dětského divadla

Soutěž sólových recitátorů a přehlídka dětských divadel, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, měla i v Českém Těšíně své městské kolo. Dne 7. 3. 2017 se v čítárně a kavárně NOIVA sešlo 37 soutěžících ve 4 kategoriích. Tříčlenná odborná porota hodnotila přirozenost dětského projevu, vybavenost recitátora, uměleckou hodnotu textu a celkovou úroveň projevu. Dobrá úroveň recitátorů potvrzuje i to, že nebylo jednoduché vybrat z přihlášených dětí 2 nejlepší z každé kategorie, kteří postupují do okresního kola.

Městské kolo recitační soutěže
V úterý 7. 3. se v příjemném prostředí kavárny Avion sešli účastníci městského kola v recitační soutěži. Naši školu reprezentovali Matěj Šimik z III. B, Marie Huczalová z III. C a Joanna M. Blažková z V. A.
Porota i diváci z řad rodičů a spolužáků měli možnost si užít krásné přednesy všech účinkujících. Z obou kategorií, které jsme měli zastoupeny, pak posbírali obě první místa, a tím i postup do okresního kola M. Šimik a J. M. Blažková.
Všem našim soutěžícím děkujeme a vítězům přejeme úspěch v dalším kole, které se koná v sobotu 1. 4. v Havířově.
Mgr. H. Warcopová

Umístění: recitace

I. kategorie: žáci 1. - 3. tříd

1. místo: Matěj Šimik, ZŠ Hrabina (pracoviště ZŠ Slezská) - postup do okresního kola
2. místo: Alžběta Kaletová ZŠ Pod Zvonek - postup do okresního kola

II. kategorie: žáci 4. - 5. tříd

1. místo: Joanna Miriam Blažková, ZŠ Hrabina (pracoviště ZŠ Ostravská) - postup do okresního kola
2. místo: Jakub Polášek ZŠ s pol. jazykem vyučovacím - postup do okresního kola

Úspěšná recitátorka z V. A - Joanna Miriam BLAŽKOVÁ
V úterý 7. března 2017 vyhrála v Českém Těšíně městské kolo recitační soutěže žákyně V. A třídy. Joanna je velmi svědomité děvče, které se na soutěž zodpovědně připravovalo v dramatickém kroužku pod vedením pana učitele. Nyní ji čeká soutěž na okresní úrovni, bude přednášet text Aleny Vostré: O zrcadle, které ukazovalo obráceně. Přejeme naší žákyni pevné nervy a mnoho štěstí!

Mgr. V. Potyszová