ENVOfilm – 4. ročník

V loňském školním roce 2017/2018 natáčely děti 9. třídy krátká, amatérská videa s ekologickou tématikou a o problémech životního prostředí dnešní doby, v návaznosti na přírodní a kulturní dědictví. Kamera, střih, hudba, text a herecký výkon - to byly kritéria pro výběr dvou nejlepších snímků, které jsme zaslali do soutěže.
1. film – Týrání zvířat – pojednává o lhostejnosti a špatném chování lidí vůči domácím mazlíčkům. A i přesto, že hodně týraných zvířat je posléze umístěno do útulku a mají možnost najít nového, hodného majitele, se tak nestane. (autor: Sojková, Rudzki, Stařičný)
2. film – Feťáci – zachycoval chování drogově závislé mládeže. Nepořádek, láhve a injekční stříkačky, které po sobě zanechávají v parcích a dětských hřištích, mohou být nebezpečné pro lidi a hlavně malé děti. Statistika nakažených osob žloutenkou a virem HIV, po kontaktu s jehlou, byla smutným závěrem snímku. (autor: Lacková, Szeligová,Wrublová)

Přesto, že natočené filmy našich žáků byly úžasné a nápady neotřelé, v obrovské konkurenci jsme neuspěli. Všem zúčastněným byly předány účastnické listy a tašky s upomínkovými předměty. Našim bývalým žákům, teď už studentům středních škol, o vítězství ale vůbec nešlo. Natáčení filmů se jim líbilo, zkusili si stát před kamerou, vyzkoušeli různé kostýmy a hlavně zažili hodně srandy.

Mgr. Jolana Kantorová, koordinátor EVVO