Navštívili jsme čističku odpadních vod

Návštěva čističky odpadních vod

V úterý 16. května 2017 měla naše třída naspěch. Před první hodinou ráno jsme se vyfotili na společné foto VIII. A, poté jsme svižným krokem zamířili s paní učitelkou Kantorovou k autobusovému stanovišti. Jeli jsme do Třanovic, kde jsme navštívili čističku odpadních vod. Provedla nás sympatická paní, která nás seznamovala s tím, jak to vypadá ve sběrném dvoře, které věci by se měly jak recyklovat. Potom jsme seděli v místnosti, která připomínala takovou místnost pro důležité schůzky různých ředitelů firem. Stůl byl do tvaru U a naproti bylo plátno. Dívali jsme se na různé dokumenty o znečišťování prostředí. Po této prezentaci, kterou udělala paní tak, že jsme museli hádat odpověď, a proto se nám hodně líbila, jsme se šli projít po areálu. Dozvěděli jsme se všichni nějaké novinky. Také zajímavosti, kterých jsou Třanovice plné a o nichž my nic nevíme. Areál, ve kterém jsme se pohybovali, byl velmi příjemný a prostředí řeky, která touto obcí protéká, okouzlující. Procházka mezi třanovickými jezírky nejspíš všem evokovala začátek léta, a tak jsme si to určitě všichni užili.

Natálie Lačíková, Andrea Macurová, Pavla Sojková, VIII. A