První zpráva z výjezdu do Anglie

V neděli 23. 4. 2017 se v 8.00 vydala naše skupinka nadšených 17 žáků a 2 učitelek na dlouhou cestu autobusem. Cíl - Velká Británie. Ještě v ČR se k nám připojila škola z Velkého Oseku, která doplnila autobus. V brzkých ranních hodinách jsme na trajektu přepluli kanál La Manche a pokračovali v cestě k přístavnímu městu Portsmouth. Pondělí bylo ve znamení lodí a houpání, což některým slabším jedincům nedělalo zrovna dobře. V Portsmouth jsme totiž kromě návštěvy komplexu muzeí (o admirálu Nelsonovi, o britském námořnictvu a o lodích) a prohlídky lodě Victory, na které zemřel H. Nelson, také absolvovali hodinovou projížďku lodí. Během ní nám ukázali nejnovější typy lodí (i vojenských).

Krásný výhled na celý přístav i na blízký ostrov Isle of Wight se nám naskytl ze Spinnaker Tower. Tam jsme se mohli projít po skleněné podlaze ve výšce 100 m. Celá věž měří 170 m, je ve tvaru plachetnice a byla otevřena v roce 2005. V podvečerních hodinách jsme se přesunuli do malého přímořského městečka Bognor, kde už na nás čekaly hostitelské rodiny. Po počátečním ostychu jsme zvládli večerní konverzaci se sympatickými Brity u večeře a díky velké únavě po cestě jsme padli únavou do postele.

Posilnění vydatnou snídaní dnes vyrážíme za dalším dobrodružstvím.