Tradiční jarmark očima návštěvníka

V pátek 30. listopadu 2018 se na českotěšínském náměstí sešlo velké množství příznivců ZŠ Hrabina. Potkávali se bývalí žáci, bývalí učitelé společně s těmi současnými. Rodiče a prarodiče účinkujících dětí se shromáždili nedaleko a okolo pódia. Když netrpělivost po patnácté hodině dosahovala vrcholu, objevily se děti s barevnými zvonečky a zahájily opět program celého odpoledne. Zatímco dříve však byly zvonečky jen vypůjčené na předvánoční příležitost, tentokrát použila škola k vystoupení své vlastní. Stalo se tak zásluhou Spolku rodičů a přátel školy Hrabina, který soupravu zvonků pro potřeby výuky zakoupil. Vánoční program připravený učitelkami Andreou Ruszovou a Lenkou Činčalovou se líbil, z účinkujících třeťáků a čtvrťáků spadla nervozita. Děti si pak mohly vybírat výrobky i dobroty jak ve stáncích školy, tak ve stáncích jiných. Určitě mnohé vyzkoušely dílničky, v nichž si mohly vyrobit ozdůbky nebo dárečky pro své blízké. Všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto předvánočního svátku, patří velké poděkování.

Dojmy z jarmarku zaznamenala Vlasta Potyszová, přihlížející návštěvnice.

Mgr.Potyszová Vlasta