Akademie programování

Závěrečný den Akademie programování 10.6. 2017

Stejně jako loni i letos jsme v poslední čtvrtině školního roku v hodinách IKT programovali v Kodu -nástroji umožňujícím vizuální programování se speciálním zaměřením na vývoj her. Vybraní žáci /Ondřej Sikora, Filip Šildr z VI.B , Arian Mustafa a Sebastián Miksch ze VII.B / se zúčastnili již tradičního slavnostního závěrečného dne Akademie programování v budově české pobočky Microsoftu v Praze. Kromě prohlídky zajímavého architektonického uspořádání interiéru budovy a vybavení je zde čekal nabitý program - rozdělení do družstev, želví grafika, programování offline a soutěžní kvízy, nechybělo bohaté občerstvení. Odpoledne jsme stihli i krátkou zastávku na Vyšehradě. Jednodenní výlet si žáci užili a určitě stál za to.

Hodnocení účastníků:

Bylo to super! Nejvíc mě bavilo, když jsme hráli hru na stanovišti. Na každém stanovišti byl jiný úkol. Například programování, kvízy nebo třeba Marshmallow challenge. Vyhrál ten, kdo měl nejvíc bodů. Já jsem to sice nebyl, ale jako cenu útěchy jsem dostal já i ostatní Minecraft pro Xbox One. Moc se mi tam líbilo.

Sebastián Miksch

V Praze se mi líbilo všechno, ale ze všeho nejvíc se mi líbily soutěže. Bavil mě kvíz, který procvičoval logiku a poznávání programů. Byli jsme rozdělení do týmů podle barev. Jsem rád, že jsem měl tuto příležitost. Hned bych jel znovu.

Ondřej Sikora

V Microsoftu se mi docela líbilo. Celý den jsme tam soutěžili o různé ceny. Baví mě programování a něco jsem se tam přiučil. Jel bych tam znovu.

Arian Mustafa

V Praze se mi moc líbilo. Sice cesta vlakem trvala 6 hodin, ale stálo to za to. Hned jak jsme přijeli, šli jsme do místnosti s velkým projekčním plátnem. Tam jsme dostali info, co budeme celý den dělat a v jakých týmech budeme. Potom přišly úkoly. Nejdříve jsem jim moc nerozuměl, ale po chvilce mi to začalo jít. Nevyhrál jsem, ale to nevadí. Aspoň jsem se o programování něco dozvěděl.

Filip Šildr

Chcete jet s námi příště? Zapojte se do Akademie programování!

Helena Lazarová, ICT koordinátor