Dárek ke Dni dětí

V planetáriu

Na oslavě letošního dětského svátku se tradičně podílela školní žákovská samospráva. Pro žáky naší školy zástupci tříd spolu s p. učitelkou Jalowiczorzovou naplánovali a zorganizovali akci, která měla být dárkem pro všechny žáky II. stupně. Na financování zájezdu se také velkou měrou podílelo Sdružení rodičů, přátel a dětí školy Hrabina, kterým tímto děkujeme. A kam jsme vlastně vyrazili?

„Už od začátku jsem moc nevěděl, co mám od akce s názvem Návštěva planetária čekat. Téma vesmíru a kosmonautiky mě hodně baví, ale už toho hodně vím, takže jsem si myslel, že to pro mě nebudou žádné novinky, spíš takové „opakování“. Nakonec jsem zjistil, že jsem se hodně nového dověděl a zároveň jsem se pobavil. Snad málokoho promítaný film o pobytu v kosmu na vesmírné stanici zaujal tak, jako mě. Pobývat v kosmu by mě taky bavilo, viděl bych naši namodralou planetu a další zvláštnosti. I když bych se některých věcí možná trochu bál. Také film promítaný v kopuli planetária mě nadchl. Přehlídka hvězd a souhvězdí…

Zájezd s exkurzí byl fajn. Původně jsem se rozhodoval, zda vůbec pojedu, ale teď vím, že příště se jistě znovu přihlásím.“

Tomáš Raszka, VI.C