Moje první knížka, aneb Vánoční masakr

Tento týden jsme s žáky IV.B dokončili malý projekt pod názvem Moje první knížka. Tahle třída má spoustu šikovných a nadaných dětí, které mají obrovskou fantazii. Jejich první knížka je ukázkou tvůrčího ducha a nasazení, které se jen tak někde nevidí. Pracovaly velmi usilovně, každý žák si vybral jednu kapitolu. Nebyl to jednoduchý úkol, příběh je na pokračování a jednotlivé kapitoly na sebe musely navazovat i přes to, že děti byly nemocné.
Texty jsem přepsala někdy jen s malými gramatickými úpravami tak, aby vyniknul styl autora. U některých jsem musela maličko vstoupit do děje, aby původní námět, který si žáci společně v hodině slohu vymysleli, zůstal zachovaný. Celý nápad i příběh knížky je jejich práce a výplod neuvěřitelné představivosti. Často mě překvapovali dalšími nápady, a děj tak dostával zvláštní ráz a spád. Název knížky vzniknul při myšlenkové mapě a nakonec si ho děti odhlasovaly jako nejvýstižnější ze všech nápadů. Obrázky podtrhují jednotlivé kapitoly a žáci je pro Vás nakreslili, aby doplnili děj a zároveň potěšili mladší děti, které je můžou využít jako omalovánky.
Snad Vás tato knížečka alespoň trochu zaujme a potěší stejně jako nás. Koupit si ji můžete na Vánočním jarmarku nebo u p.uč. Jalowiczorzové. Cena 30,- Kč

Mgr. Marta Jalowiczorzová