Stránka poezie

26.4.2024 |  Kateřina Sekulová |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská
Stránka poezie

Literárně – výtvarná soutěž

Stránka poezie… Tak se jmenovala soutěž vyhlášená Městskou knihovnou ve Frýdku – Místku. Zadáním bylo napsat vlastní báseň, nebo najít zajímavý poetický text a vytvořit k němu ilustraci. Fantazie dětí a volba výtvarné techniky nebyla ničím omezená. V knihovně se nakonec sešlo 161 prací nejen z Frýdku – Místku, Hnojníku, Českého Těšína, ale i z dalekého Mikulova nebo Mimoně. V této velké konkurenci se neztratili dva žáci naší školy. Diplom a krásné ceny získali na slavnostním vyhlášení výsledků Vanessa Švajná z IX.B („zlaté“ umístění) a Samuel Nawrat z III.B („stříbrné“ umístění).

Nejen jejich práce si můžete prohlédnout do konce května na výstavě v učebně dětského oddělení místecké knihovny. Podrobnosti najdete také na Facebooku.

Fotogalerie