Svátek tří bratří jsou oslavy založení Českého Těšína

Celý týden jsme si povídali o Českém Těšíně. Děti se seznámily se starou legendou o třech bratrech, kteří město založili, poznají těšíňanku i znak města. Nakonec si město postavili z různých kostek, kde uprostřed je vidět studna "Tří bratří".

Padákohraní u Berušek

Kdo si hraje nezlobí,
u Berušek frčí "padákohraní"

M. Andrýsková, M. Němečková

/p>

Včeličky se vydaly objevovat krásy přírody

V pondělí jsme se vydali na poznávací procházku, kdy děti objevovaly život v přírodě a v cíli jim bylo odměnou skotačení na dětském hřišti. Cestou jsme mohli pozorovat život živočichů v potoce nebo v trávě. Například nám včelky na louce předvedly, jak pilně sbírají pyl. Děti si procházku užily a těší se na další.

DEN DĚTÍ

Pro děti byly připraveny zábavné a soutěžní úkoly, které se nesly v duchu indiánském a probíhaly na pěti stanovištích po celé školce. Děti po splnění úkolů sbíraly peříčka na své vlastnoručně vyrobené indiánské čelenky, dočkaly se i mlsání a na zahradě měly za odměnu zmrzlinu. Nakonec oslavily svůj svátek společným tancem při divoké hudbě indiánů kolem totemu, na jehož výrobě se podílely děti ze všech tří tříd.

Divadlo v MŠ

Vesmírné dobrodružství Zvědavá Alenka se snaží přijít na kloub životu ve vesmíru