Rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 16.6.2022 jsme se s našimi dětmi a jejich rodinnými příslušníky sešli v Rybím domě v Chotěbuzi.
Společně jsme se rozloučili se školním rokem 2021/2022 a především s našimi předškoláky.
Krásné přírodní prostředí se během chvilky zaplnilo do posledního místečka. Děti se rázem proměnily ve stonožky, fotbalisty, roztleskávačky a havajské tanečnice a odvážně vběhly se svým vystoupením na podium.
Hlavními aktéry byli naši předškoláci, kteří byli po slavnostním slibu pasováni na „Moudrého školáka“.
Poté si děti užily odměnu za odvahu v podobě skákacích hradů, malování na obličej, průlezek, tanců i dobrého občerstvení.
To vše přispělo ke krásné atmosféře a příjemně strávenému odpoledni.
Velké díky patří našim maminkám, které plně zásobily naši „Cukrárnu U tří dortíků „svými sladkými skvosty.

Den dětí v muzeu

Dne 1.června jsme se s našimi dětmi vydali Na cestu za pokladem. Společně jsme tak chtěli oslavit jejich svátek „Den dětí „. Úkolem maminek bylo přispět k slavnostní chvíli – vytvořením veselého obleku pro své dítko.
Každá třída obdržela mapu, která nás měla dovést k pokladu. Cesta byla trnitá, bylo nutno plnit nelehké úkoly, ale podařilo se a my jsme dorazily do pevnosti/ Těšínské muzeum /, zde na nás čekala kněžna a kníže s truhlou pokladu. Úkolem dětí bylo získat tři klíče, které vyměnily za ten pravý z truhlice pokladu. Že se akce povedla jsme mohli číst v rozzářených dětských očích.

Jede vláček, jede krajem…

V úterý a čtvrtek se brzo ráno vydaly děti na nádrží s baťůžky a svačinou, aby se jeli podívat do blízké Bystřice nad Olší, kde si pro děti v místní knihovně paní Kovaříková Lenka připravila program „Království pohádek, zvířátek a květin“ spojený s pohybem, hádankami a soutěžemi. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na dětském hřišti a vyzkoušeli si bludiště, sláva nikdo se nám neztratil. Do školky děti přišly příjemně unavené, spokojené s mnoha zážitky.

Zápis dětí do ZŠ a MŠ

Informace k ZÁPISU DĚTÍ DO ZŠ - ZDE(pdf)

Informace k ZÁPISU DĚTÍ DO MŠ - ZDE(pdf)