Kamarádi ze ZŠ

12.11.2021 se uskutečnilo seznámení předškoláků naší MŠ se žáky 1. třídy ZŠ Ostravská. Děti se vzájemně představily, sdílely, co v mateřské škole dělají, a od svých nových kamarádů se dozvěděly, jaké to je ve škole. Společně si zahrály několik her a malovaly na téma "Martin na bílém koni".

Senior dům POHODA

V tomto školním roce zahájila naše mateřská škola, prostřednictvím maminky p. Brélové, spolupráci s domovem seniorů POHODA.

Děti se rozhodly potěšit babičky a dědečky svými výrobky - Dýňáčky ze slaného těsta. Daly si opravdu záležet. Paní učitelky přidaly pro radost několik drobností s přáním příjemně prožitých podzimních dnů.

K předání balíčků došlo ve středu 27.10.2021. Bohužel v rámci opatření COVID - 19, nám nebylo umožněno vstoupit do objektu a seznámit se se všemi klienty. Setkání tedy proběhlo pouze venku a jen s některými obyvateli domova.

Paní Brélové bylo předáno poděkování s dětskými kresbami, za péči o naše starší spoluobčany. Pokud jsou všechny p. ošetřovatelky vstřícné, pohodové, milé, zkrátka se srdcem na právem místě jako paní Brélová, nemusíme mít z podzimu života strach, bude o nás dobře postaráno.

Děkujeme a už teď se těšíme na další setkání.

Záhadný návštěvník

Černý frak, ale tučňák to není. Cylind, kufr a v něm plno tajemných věcí.
Hůlku s barevnými šátky on dokázal proměnit v rozkvetlou kytici.
Slovy „Akbrakadabra, simsalabim“ a pak společným fouknutím,
Předměty spojil a rozpojil pouhým mávnutím.
Už víte, kým byl ten záhadný návštěvník?

Ve školce nás pobavil KOUZELNÍK!!! (8. 10. 2021)

Cvičný poplach – 30.9.2021

Děti, slyšíte zvuk sirény, to hasiči přijeli uhasit ohýnek v kuchyni a zachránit paní kuchařku v kuchyni. Rychlý zásah hasičů všechno zdárně vyřešil, a tak jsme si mohli chvilku povídat o práci hasičů, prohlédnout si vybavení zásahových aut.

Zahradní slavnost s pokladem.

V úterý 14.9.2021 jsme se sešli s našimi milými rodiči a dětmi v prostorách střediska AMOS, abychom společně zahájili nový školní rok 2021/2022. Všechny přítomné přivítalo divadélko Křesadlo pohádkou, které do děje vtáhlo svými lidovými písněmi, tanci a soutěžemi malé diváky. Poté na děti čekaly na jednotlivých stanovištích úkoly, za jejichž splnění obdržely razítko do průkazu. To bylo velice důležité, neboť průkaz sloužil jako vstupenka k cestě za pokladem. Zlatým hřebem odpoledne pak byl bezesporu skákací hrad a plápolající oheň, zvoucí k opékání párků. Věříme, že naše setkání bylo příjemným zpestřením pro malé i velké.

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM

Ve čtvrtek 24.6 jsme se společně s rodiči a dětmi rozloučili se školním rokem 2020/21.
Zábavným programem, motivovaným příběhy z večerníčků, nás provázela agentura Křesadlo. Všichni jsme se to moc užili.

DĚKUJEME VŠEM NAŠIM RODIČŮM ZA PŘÍKLADNOU SPOLUPRÁCI V TOMTO NELEHKÉM ŠKOLNÍM ROCE, PŘEJEME POHODOVÉ, SLUNÍČKOVÉ PRÁZDNINY A TĚŠÍME SE NA SHLEDÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/22.

ZAMĚSTNANCI MATEŘSKÉ ŠKOLY HRABINSKÁ