Vyhodnocení zápisu do MŠ

Vážení zákonní zástupci,

děkujeme za Váš zájem o vzdělávání v našich mateřských školách. Všem žádostem o přijetí k předškolnímu vzdělávání bylo vyhověno.
Letošní zápis byl z důvodu mimořádné situace jiný než v předchozích letech. S uvolněním nouzového stavu Vás žádáme, vyzvedněte si prosím v příslušné MŠ evidenční list dítěte, vyplňte požadované údaje, nechte potvrdit lékařem a odevzdejte do příslušné MŠ do 30. 6. 2020.

Děkuji za váš zájem a spolupráci a přeji nám všem pevné zdraví.

Mgr. Richard Zajac
ředitel ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina, p.o.

ORGANIZACE ZÁPISŮ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2020 /2021

Informace k zápisům    zde

Přihláška MŠ 2020  - formát .docx    zde

Přihláška MŠ 2020  - formát .pdf    zde

Čestná prohlášení očkování - formát .docx   zde

Čestná prohlášení očkování - formát .pdf     zde

Informace k otevření mateřské školy - květen 2020

Vážení zákonní zástupci,

za zvýšených hygienických podmínek v pondělí 18. května 2020 otevřeme mateřské školy. Účast při vzdělávání není povinná.

Z těchto důvodů se může stát, že třídy budou spojeny a tudíž původní rozdělení dětí do tříd již nebude platit. Vzhledem ke stávající situaci, je mou povinností vám předat informace vztahující se k základním provozním podmínkám mateřských škol po dobu trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření a doporučení, která vyplývají z metodiky vydané ministerstvem školství dne 2. května
2020.

Další informace: ZDE (ve Wordu) nebo ZDE (v pdf)

Čestné prohlášení (O NEEXISTENCI PŘÍZNAKŮ VIROVÉHO INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ):  ZDE

Informace pro zákonné zástupce jejichž děti jsou ve věku od 3 do 10 let a jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil.

Manuál

V souladu s usnesením Vlády České republiky ze dne 15. března 2020 č. 219 o přijetí krizového opatření určuje hejtman Moravskoslezského kraje s účinností od 17. března 2020 školy/školská zařízení a další organizaci (dále jen zařízení), ve kterých budou pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci vykonávat nezbytnou péči o děti od 3 do 10 let. Toto opatření se týká dětí, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil.

Rozhodnutí hejtmana kraje je dne 16. března rozesíláno na všechny příslušné zaměstnavatele společně s kontakty na ředitele zařízení určených k nezbytné péči o děti od 3 do 10 let. Zaměstnavatelé budou o tomto rozhodnutí neprodleně informovat své dotčené zaměstnance a zajistí, v případě jejich zájmu o umístění dítěte do některého z určených zařízení, předání údajů o jednotlivých dětech ředitelům vybraného resp. vybraných zařízení, které má o děti pečovat (údaje minimálně v rozsahu jméno, příjmení a věk dítěte). Tímto budou děti přihlášeny do péče určeného zařízení.

Ředitelé a zřizovatelé vybraných zařízení disponují informacemi o zajišťování nezbytné péče dle rozhodnutí hejtmana kraje a jsou připraveni nezbytnou péči o děti zajistit. Rozsah stanovené péče o děti od 3 do 10 let výše uvedených zákonných zástupců v určených zařízeních je stanoven na pracovní dny pondělí až pátek v době od 7:00 do 17:00 hodin.

Koordinaci naplňování rozhodnutí hejtmana kraje bude ve spolupráci s řediteli určených zařízení zajišťovat Odbor školství, mládeže a sportu KÚ MSK, kontaktní údaje:

Libor Lenčo, vedoucí odboru, 595 622 341, 724 937 297,  libor.lenco@msk.cz

(další kontakty budeme postupně upřesňovat)

Určené školy v MSK - seznam, kontakty

Možnost stažení celého souboru v příloze - formát .xlsx a manuál ve formátu .docx