Loučení se zimou

Mrňousci se loučí se zimou a vynášejí Moranu do řeky Olzy.

Zimo, zimo, jdi už pryč…

S Mrňousky jsme opět zašli otevřít klíčem jara les Hrabina.

Mrňousci Mikulášci

Mrňousci Mikulášci jdou na vánoční výstavu do Základní školy.

Návštěva knihovny

V prvním dni měsíce dubna jsme se s dětmi z 2. třídy vypravili do knihovny. Původcem při naší návštěvě nám byla paní knihovnice, ale také příběh o Pepině – prasátku, které spolu se svými rodiči navštívilo knihovnu a poznává, jak to v ní chodí.

Divadlo Šamšula

Na konci března k nám po čase znova zavítalo divadlo Šamšula. Tentokrát byla pro nás připravena pohádka „Prasátka a vlk“, která byla zábavná, ale i poučná – děti se mohly zamyslet nad důsledky lenosti.

Návštěva policistů v MŠ

První březnový pátek k nám do MŠ zavítali tři policisté a také paní policistka. Vyprávěli si s dětmi o různých nestandartních situacích, do kterých se mohou dostat. Situace děti rozehrávaly a „řešily“ pomocí papírových modelů. U stolečků jsme si poté zkoušeli vytvořit otisky dlaní a také prstů. Se vzácnou návštěvou jsme se rozloučili písničkou. A protože se nám čas s policisty opravdu líbil, nakreslili jsme obrázky a donesli jim je o několik dní později na policejní stanici!