Třídní schůzky - termíny

15:45 pro třídu děti mladší 3 let - 3. třída
5.9. 2019 15:45 pro třídy dětí 3 - 6 let - 1. a 2. třída

Rozloučení s předškoláky

Školní rok se blíží ke svému závěru... a to s sebou přináší i loučení s předškoláky. To letošní proběhlo na zahradě MŠ v pátek 21. 6.
Děti se na chvíli proměnily v "košiláčky", a daly tak všem nahlédnout do tajů ukládání se ke spánku v MŠ.
Po úvodním programu a rozloučení s jednotlivými předškoláky už na všechny netrpělivě čekal Hopsalín se svými hrami, tanečky a s balónky. Nechyběl skákací hrad ani spousta občerstvení, které nachystaly naše starostlivé maminky a babičky. Mnozí si také opekli párky nebo zahráli fotbal.

Oslava Dne tatínků

Dne 11. 6. navštívili naši MŠ tatínci - čekala nás společná oslava jejich svátku.
Po úvodní písničce se děti spolu s tatínky rozběhly po zahradě - všichni hledali mapy, které ukazovaly směr dalšího putování. Děti, ale i tatínky čekala dobrodružná cesta s několika úkoly. Na závěr oslavy nesmělo chybět tradiční opékání párků.

Pokusy

Každé čtvrté pondělí se druhá třída naší MŠ mění v badatelskou laboratoř plnou zajímavých pokusů. Tentokrát naši předškoláci v roli vědců přemýšleli nad tím, proč se barvy v mléce bojí jaru.

Plavání

Stejně jako v minulých letech, čekalo i letos děti první a druhé třídy plavání na krytém bazéně ve Svibici. Užili si nejen spoustu vodní radovánek v bazéně, ale měly možnost navštívit i saunu.

Posezení s maminkami

Druhou neděli v květnu měly svátek naše maminky. Připravili jsme si pro ně přáníčka a dárky, a těšili se na společné posezení v MŠ.
Byl to opravdu krásně strávený čas, kdy byly třídy MŠ plné andělů. Ptáte se proč? Vždyť každá MAMINKA je anděl bez křídel!

Požární poplach

13. května proběhl v naší MŠ cvičný požární poplach. Všechny třídy se po vyhlášení poplachu urychleně přesunuly na zahradu MŠ. Tam nás po chvíli přiběhli zachránit hasiči. Následovala prohlídka hasičského vozu a jeho příslušenství.

Kozí farma

V druhém týdnu měsíce května jsme vyrazili na výlet na Kozí farmu do Havířova. Počasí nám moc nepřálo, ale přesto jsme si netradiční dopoledne moc užili! Měli jsme možnost nakrmit koně, kravičku i kozu, viděli jsme malá roztomilá kůzlátka, pohladili si kozla, slepici i husu, procvičili si názvy zvířecích mláďátek, podojili papírovou kravičku, posadili se do traktoru a proběhli se po pastvině. Odjížděli jsme špinaví až za ušima, ale šťastní a spokojení!!!