Drakiáda 2019/2020

Akce ve spolupráci se SRPŠ.
Letos se uskutečnila tradiční Drakiáda v pátek 11. 10. 2019 na školním hřišti ZŠ Slezská.
Tato akce je pořádaná pro děti prvního stupně ZŠ Slezská a ZŠ Ostravská.
V pátek bylo počasí jak stvořené pro tuto úžasnou akci, na kterou se děti velice těšily. Dík patří i rodičům, kteří svým ratolestem pomáhali s výběrem nákupu draka nebo dokonce s výrobou draka.
Po 15. hodině se začali scházet rodiče, prarodiče, strýčkové a tety se svými dětmi na páteční akci -Drakiádu. Letos byla účast hojná.
Odborná porota byla vybraná ze tři rodičů. Porota hodnotila vzhled draka, let draka a akrobatické dovednosti letu draka.

Ve čtyři hodiny pan Mlčák – moderátor Drakiády (zástupce SRPŠ) zahájil soutěž.
Soutěžilo se dvou kategoriích: vlastnoručně vyrobený drak a zakoupený drak.
Modré nebe bylo náhle zaplněno nádhernými draky, kteří ve větru prováděli neskutečné akrobatické kousky. Někdy se drakům nechtělo a na pomoc přiběhly maminky nebo tatínci a společnými silami neposlušného draka dostali k cíli. Každoročně si přijdou zasoutěžit i mladší sourozenci našich školou povinných žáků, kteří své dovednosti s ovládáním draka předvádějí před vybranou porotou na jedničku.

Děti, které měly let se svým drakem za sebou, se mohly zúčastnit sportovních disciplín, které si pro ně připravili žáci druhého stupně ZŠ Slezská. Za každé splněné stanoviště byly děti odměněny sladkou odměnou.
Po dvou hodinách jsme získali 3 vítěze z obou kategorií.
Vítězové obdrželi sladkou odměnu, věcnou cenu a diplom.

Děkujeme SRPŠ za poskytnutí financí pro nákup odměn, cen a pitného režimu na Drakiádu ve výši 2000kč.
Děkujeme panu Mlčákovi za moderování akce a paní Mlčákové za obsluhu hudební aparatury.
Děkujeme paní Wróblové za vyrobení plakátu na DRAKIÁDU.
Děkujeme žákům druhého stupně za pomoc při realizaci Drakiády.
Děkujeme všem rodičům, prarodičům, strýčkům a tetám za jejich přítomnost na této akci.

Těšíme na další rok Drakiády 2020.