Jarní příprava EKO záhonku školní družiny

Bylinky, které jsme s dětmi během loňského roku sadili do EKO záhonku, letošní zimu zdárně překonaly. Jen petrželka se nám v zemi ztratila. Libeček, meduňka, skalničky, máta, levandule, pažitka – to vše se začíná krásně zelenat. Nežádoucím plevelům se dařilo nejlépe, takže musel všechen ze záhonku pryč. Protože je sucho, musíme EKO záhonek pravidelně podlévat.

Ptáčci

Nepříznivé počasí přimělo děti školní družiny vyrobit ptáčkům lojové koule. S radostí je pak rozvěsily do okolí školy.

Měsíční úkoly : Afrika a Austrálie

Sportovní úkoly k celoroční hře „Cesta kolem světa „ byly tentokrát velice úsměvné.
Děti plnily k Africe poslední úkol – chůze s knížkou na hlavě.

Austrálie – zde si děti vyzkoušely, jak skáče klokan s klokánkem v kapse a samozřejmě nechyběla zkouška protinožců- stojka na hlavě s oporou i bez. Zde si děti mohly vyzkoušet sníst vzhůru nohama piškot.

Projekt – exkurze zákulisí Těšínského divadla

V pondělí 24.2.2020 se vydalo další oddělení školní družiny na exkurzi zákulisí Těšínského divadla.
Pan jevištní mistr Roman Sekula již vyhlížel děti školní družiny před hlavním vchodem Těšínského divadla. První informace zahrnovaly historii divadla v Českém Těšíně. Dále nás pan Sekula provedl celým divadlem, nahlédli jsme tam, kde běžný divák nemá možnost vstoupit : výrobna kulis, sklad kulis, kostymérna, maskérna, vlásenkárna, šatny herců, zkušebna, jeviště, hlediště, bajka…. Jak mají režiséři a herci těžkou práci, jsme si vyzkoušeli sami, při hře loutkového divadla. Nazkoušet pohádku dle vlastní fantazie, není vůbec jednoduché.

Děkujeme panu Romanu Sekulovi za krásnou exkurzi a již teď se těšíme na další spolupráci.

Společné odpoledne s dětmi z ŠD Ostravská

Ve středu 29.2.2020 nás přišly navštívit děti z ŠD Ostravská. Společně jsme spolu strávili sportovní odpoledne plné her.

Děkujeme dětem i paní vychovatelce z ŠD Ostravská za návštěvu.

Zimní tvoření

Tvoření ve školní družině je různorodé, děti pracují s vlnou, papírem, odpadovým materiálem , gumičkami, barvou, modelovací hmotou, ….