Provoz ŠD v době pololetních a jarních prázdnin

PROVOZ ŠKOLNÍCH DRUŽIN V DOBĚ POLOLETNÍCH PRÁZDNIN 31.1.2020 A JARNÍCH PRÁZNIN OD 17.2.2020 DO 21.2.2020.

Vedení Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o., která vykonává činnost školních družin na Ostravské a na Slezské ul., informuje rodiče,
že v době pololetních prázdnin 31.1.2020 a jarních prázdnin od 17.2.2020 do 21.2.2020 budou obě školní družiny mimo provoz.

Tvoření – leden

Návrat do školy po zimních prázdninách dětem zpříjemnila sněhová nadílka. Děti si alespoň na chvíli zaskotačily na sněhu.
Vestibul školní družiny nyní zdobí výrobky dětí: vzpomínka na ohňostroj, výroba sněhuláků, lední medvědi, módní návrhy zimních svetrů, rukavic a čepic, ptáčci, ….Děti pracovaly různými výtvarnými i pracovními technikami.

Biatlon ve školní družině

Oblíbená zimní disciplína Biatlon nadchla také děti školní družiny.
Tělocvična ZŠ Slezská se proměnila ve středu 15.1.2020 v BIATLONOVÝ stadión.
Zde si děti vyzkoušely běh na „běžkách“, střelbu z NERF pistolí v lehu i ve stoje na cíl.
Soutěžící, který minul terč, musel udělat 5 trestných dřepů za každý netrefený kbelík.
Závodníci s nejlepším časem se stali vítězi celodružinové soutěže v BIATLONU – první tři místa chlapci a první tři místa dívky.
Vítězové obdrželi věcnou cenu a sladkou odměnu. Všichni zúčastněni obdrželi sladkou odměnu.

Plnění měsíčních úkolů k celoroční hře“ Cesta kolem světa“

Tentokrát jsme navštívili Čínu a tímto jsme ukončili putování po ASII.
Prosincové úkoly zněly: zúčastni se soutěže ve sběru rýže a vyrob si čínského draka.
Děti se za pomocí čínských hůlek snažily nabrat „rýži“ a vhodit přesný počet „rýžových zrnek“ do misky s číslem od 1 do 12.
Další úkol byl výtvarný, zde si děti vyrobily čínského draka. Vybarvily a vystřihly hlavu draka a potom z krepového papíru dodělaly skládaný ocas.
Vše se jim velice podařilo.
Nyní nás čeká další kontinent- Afrika.

Vánoční besídka s nadílkou a vánočními tradicemi

V pátek 20.12.2019 se děti konečně dočkaly očekávaného dne – vánoční besídky s nadílkou. Po příchodu ze školy na děti čekalo první překvapení. Pod vánočním stromečkem ve školní družině byly dárečky. Po obědě si děti v každém oddělení společně se svou paní vychovatelkou vyzkoušely některé z vánočních tradic: rozkrojení jablíčka, rozpůlení oříšků, děvčátka házela papučí, pouštění lodiček, … Po tradicích se všechny děti školní družiny sešly na chodbě u vánočního stromečku. Děvčátka si připravila doprovod na hudební nástroje a společně s nimi jsme si zazpívali několik koled. Konečně nastala ochutnávka cukroví, které si děti vyrobily ve školní družině a ochutnávka domácího cukroví, co poslaly maminky. Vánoční besídku zakončilo rozbalování dárečků.

Děkujeme maminkám, které poslaly cukroví na ochutnávku.

Děkujeme všem rodičům, prarodičům i sourozencům za příjemnou spolupráci.

Přejeme vše nejlepší do nového roku 2020.

Vychovatelky školní družiny.

Vánoční tvoření

Očekávaný příchod vánoc si děti ve školní družině krátily tvořením. Výroba vánočních dekorací děti velice bavila. Vyrobily si například vánoční přáníčka, sněhové vločky, betlém, andělíčky z dřevěných klacíků zdobené dekoračním materiálem, papírové vánoční dekorace, ….

Nepečené cukroví

Mezi vánoční tradice patří také výroba cukroví. Děti ze školní družiny si udělaly v každém oddělení jeden druh nepečeného cukroví, které ochutnaly v den vánoční besídky.

Zapálení adventních svící

Ve školní družině si děti s paní vychovatelkami zapalovali adventní svíčky. U každého posezení si děti povídaly o vánočních tradicích doma i ve světě.

Vánoční jarmark

I letos se vánoční jarmark velice vydařil. Děti za pomocí svých paní vychovatelek a paní učitelek vyráběly vánoční dekorace na jarmark.

Zdobení vánočního stromečku ve školní družině

Pan Fatura z firmy AGROS spol. s r.o nám do školní družiny i do vestibulu školy přivezl vánoční stromy.
Díky tomu, že děti sbíraly za pomocí svých rodičů, prarodičů i sourozenců pro lesní zvířata kaštany a žaludy, obdržela naše škola dva krásné stromy od pana Fatury a paní Faturové. Jeden strom zdobí vestibul ZŠ Slezská a druhý těší děti ve školní družině. Děti si stromeček samy ozdobily a již se nemůžou dočkat na Vánoce.
Děkujeme firmě AGROS spol. s r.o za spolupráci a za krásné vánoční stromy.
Děkujeme rodičům i dětem za sběr kaštanů a žaludů pro lesní zvířata.