Vánoční besídky ve školní družině - 3. oddělení

Letos se vánoční besídky uskutečnily v každém oddělení zvlášť. Ale i přesto si děti užily dárečky a vánoční atmosféru se svými spolužáky a se svou paní vychovatelkou.

Vánoční besídky ve školní družině - 2. oddělení

Vánoční besídky ve školní družině - 1. oddělení

Pečení perníčků - 3. oddělení

K vánocům patří pečení perníčků a výroba cukroví. Děti školní družiny z 1.oddělení a 2.oddělení pekly perníčky a děti z 3.oddělení vyráběly nepečené cukroví.

Pečení perníčků - 2. oddělení

K vánocům patří pečení perníčků a výroba cukroví. Děti školní družiny z 1. oddělení a 2. oddělení pekly perníčky a děti z 3. oddělení vyráběly nepečené cukroví.

Pečení perníčků

Vánoce

Vánoční přípravy ve školní družině

Sněhová nadílka

První sníh si děti užily na školním hřišti.

Mikulášská výzdoba

Děti vyráběly dekorace k Mikuláši. Jejich výrobky zdobily vestibul školní družiny.

Scénické čtení Kvak a Žbuňk – akce šablony II

Dne 16.9.2020 proběhlo v ŠD scénické čtení.
Tentokrát si pro nás paní knihovnice s panem knihovníkem připravili pohádku „Kvak a Žbluňk - Koláčky“ .
Z knihovníků se rázem stali herci, kteří příběh zahráli a dokázali s dětmi během scénického čtení také spolupracovat. Děti díky krásnému propojení četby a hraní viděly, že kniha není jen čtení, ale že si mohou představit postavy a prostředí z příběhu podle sebe.
Po scénickém čtení si děti vyzkoušely samy zahrát svůj příběh. Pracovaly ve skupinkách. Vyrobily si vlastní kulisy, loutky a společně vymýšleli příběh. Zjistili, že skupinová práce není vůbec jednoduchá, že občas musí dojít ke kompromisu….