Vítání sv. Martina

V úterý 9.11.2021 jsme se v 16:45 hodin sešli s rodiči a dětmi před bránou školní družiny Slezská.
Přicházející děti bylo vidět z dálky, poněvadž drželi v rukou lampión, kterým si svítili na cestu. Společně jsme přivítali příchod sv.Martina v Jezdeckém klubu Český Těšín, kde na děti čekalo celkem šest poníků.
Děkujeme panu Heckelovi a celé jeho rodině za realizaci akce.
Děkujeme rodičům za spolupráci.

Tvoření sv. Martin

Ve školní družině děti vyráběly sv.Martina různými výtvarnými i pracovními technikami.

Podzimní tvoření 2. oddělení ŠD na ul. Zelené

Po dlouhé době jsme se konečně sešli v ŠD. Jelikož máme krásný podzim plný barev, rozhodli jsme se, že i hernu si barevně vyzdobíme. V pondělí jsme si při procházce nasbírali krásně barevné listy.
V úterý jsme si vytvořili pomocí papíru, lepidla a listů, lvy s krásně barevnou hřívou. Zbylo nám ještě spousta barevných listů a byla by škoda je vychodit. Tak jsme si vzali drátky a listy na něj navlékli. Spojením drátku nám vznikly krásné věnce.

Listopadové tvoření

Větrné počasí v posledních dnech nás inspirovalo pro tvorbu dráčků, které si děti vyrobily z dřevěných špachtlí, dekoračního materiálů a barev.
Podzim láká myšky do příbytků lidí, proto si děti vyrobily papírové myšky, o kterých jsme si poté společně vykládali (čím se živí, kde žijí, …).

Dýňová party

Soukání bonbónů na šňůrce, motání autíček, tanec s koštětem a další hry doprovázené diskotékou. Malé pohoštění se skvělými a šťastnými dětmi v krásných maskách. Taková byla naše party ! Přesto, že jsme nebyli v plném počtu – pořádně jsme si to všichni užili!

Turnaj v pexesu

Děti si ve čtvrtek 4. listopadu 2021 zahrály o nejlepšího hráče v pexesu. Prvňáčci si vedli skvěle a zvítězili nad kamarády z druhé třídy. První místo získaly dvě děvčátka z první třídy. Velké gratulace! Sladká odměna byla připravena pro všechny účastníky!

Dýňový týden

Od 18.10. do 22.10.2021 byl vyhlášen ve školní družině „dýňový týden“, tudíž se celý týden tvořilo, vyrábělo a skotačilo v tomhle tématu. Děti vyráběly papírové dýně, dýně z přírodnin nebo z rychleschnoucí hmoty.
Nechybělo také dlabání dýní, které si užily všechny děti ze školní družiny.

Dýňová párty

V každém oddělení školní družiny se konala dýňová párty. Děti mohly přijít v oranžovém oblečení nebo s módním doplňkem dýně.
Nechyběly společné hry, hudební zábava a módní přehlídka.

PŘERUŠENÍ PROVOZU ŠKOLNÍ DRUŽINY V DOBĚ PODZIMNÍCH PRÁZDNIN. 27.10.2021 A 29.10.2021

Vedení Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o., která vykonává činnost školní družiny na ul. Zelená, sděluje,
že v době podzimních prázdnin, ve středu 27.10.2021 a v pátek 29.10.2021 bude školní družina mimo provoz. Provoz bude v plném rozsahu obnoven 1.11.2021.

V Českém Těšíně 18.10.2021                                                                                       Mgr.Bc. Richard Zajac

Odpoledne s policii a hasiči - IZS

V úterý 12.10.2021 proběhlo ve školní družině odpoledne s policií a hasiči.

Ve 13:30 hodin zazněly sirény hasičských a policejních automobilů. Děti již netrpělivě očekávaly vjezd aut na parkoviště školy.
Děti byly rozděleny do dvou skupin, které se postupně mezi sebou vyměnily.

První skupina byla u policejního auta, kde jim pan policista povídal o prevenci pro nejmenší děti – bezpečnost na silnici, chování k cizím lidem,…. Poté následovala ukázka policejního auta a vybavení policisty – vesta, obušek, přilba, …

Druhá skupina byla u hasičů. Zde se dětem vysvětlilo, co vše hasiči vykonávají a jaké vybavení je v hasičském autě. Nechyběla ukázka žebříku a dalších nářadí.

Děkujeme členům IZS za skvělou ukázku a přednášku prevence bezpečnosti.