Scénické čtení Kvak a Žbuňk – akce šablony II

Dne 16.9.2020 proběhlo v ŠD scénické čtení.
Tentokrát si pro nás paní knihovnice s panem knihovníkem připravili pohádku „Kvak a Žbluňk - Koláčky“ .
Z knihovníků se rázem stali herci, kteří příběh zahráli a dokázali s dětmi během scénického čtení také spolupracovat. Děti díky krásnému propojení četby a hraní viděly, že kniha není jen čtení, ale že si mohou představit postavy a prostředí z příběhu podle sebe.
Po scénickém čtení si děti vyzkoušely samy zahrát svůj příběh. Pracovaly ve skupinkách. Vyrobily si vlastní kulisy, loutky a společně vymýšleli příběh. Zjistili, že skupinová práce není vůbec jednoduchá, že občas musí dojít ke kompromisu….

VÝJEZD NA KOZÍ FARMU – HAVÍŘOV SUCHÁ – ŠABLONY II

Dne 25.9.2020 vyrazila první skupina dětí na výlet na kozí farmu.
Autobus byl přistaven u brány školní družiny a děti již z okna viděly, že nastal čas odjezdu. Nedočkavě nasedly do autobusu a těšily se na vše, co je pro ně na kozí farmě přichystané.
Uvítala nás paní Veselá, která společně se svou spolupracovnicí prováděla děti kozí farmou.
Postřehy dětí byly mnohdy velmi veselé: například co nám dává koza a kozel - tak odpověď zněla PIVO …
Dětem i nám se akce velice líbila a věříme, že si odnesly s sebou spoustu nových informací.

VÝJEZD NA KOZÍ FARMU – HAVÍŘOV SUCHÁ – ŠABLONY II

Dne 2.10.2020 se dočkala i druhá skupina dětí výletu na kozí farmu. Autobus přijel k bráně školní družiny a děti tentokrát odjížděly v doprovodu sluníčka na kozí farmu.
Díky příznivému počasí si tato skupina dětí vyzkoušela pohodlné sedadlo v traktoru a nejen to. Čekalo na ně překvapení, paní Veselá si pořídla štěňátko německého ovčáka.
Dětem se výlet velice líbil a již teď se těší na další rok.

VÝJEZD DO ZÁCHRANNÉ STANICE BARTOŠOVICE – POODŘÍ- ŠABLONY II

V pátek 18.9.2020 vyrazily děti ŠD na výlet do záchranné stanice v Bartošovicích. Autobus přijel před školní družinu a děti se již nemohly dočkat, až nastoupí a vyjedou.
Cesta autobusem trvala přibližně 45 minut a to se již první nedočkavci tázali, kdy už budeme konečně u zvířátek.
Po příjezdu na místo, čekalo na všechny překvapení. Záchranná stanice se pyšní krásnou zahradou, spoustou zachráněných zvířat a ukázkovým materiálem.
Dětem se věnovali odborníci, kteří svou praxí a vědomostmi všechny uchvátili.

Školní hřiště

Zářijové počasí přeje dětem užívat si sportování na školním hřišti.

Jarní příprava EKO záhonku školní družiny

Bylinky, které jsme s dětmi během loňského roku sadili do EKO záhonku, letošní zimu zdárně překonaly. Jen petrželka se nám v zemi ztratila. Libeček, meduňka, skalničky, máta, levandule, pažitka – to vše se začíná krásně zelenat. Nežádoucím plevelům se dařilo nejlépe, takže musel všechen ze záhonku pryč. Protože je sucho, musíme EKO záhonek pravidelně podlévat.