Kozí farma

Projektový den z šablon (výjezdový, mimo ŠD).

Dne 10.6.2019 jsme s dětmi z prvního a druhého oddělení ŠD jeli na návštěvu kozí farmy do Havířova - Dolní Suchá.
Přijel pro nás autobus, který vozí hokejové hráče “Oceláře“. Již tohle bylo pro děti velké překvapení.

Navštívili jsme rodinnou farmu, zabývající se chovem bílé krátkosrsté kozy. Přivítala nás paní farmy Šárka Veselá a její dva pomocníci, kteří se o nás po celou dobu prohlídky odborně starali.
K vidění ale nebyly jen kozy, ale také kůň, kráva, drůbež, včely, …. Dokonce si malí hospodáři mohli vyzkoušet, jaké je sedět v traktoru.
Na konci projektového dne byl pro děti připraven kvíz.

Po návratu z farmy se zbytek týdne věnoval chovu hospodářských zvířat, malovaly se obrázky zvířat, četlo se z knížek, které obsahují informace k chodu života na farmě.
Návštěva kozí farmy se nám velice líbila.

Tímto děkujeme manželům Veselým a dalším zaměstnancům farmy za příjemné odpoledne plné úžasných zážitků.