Paralympiáda v ŠD

Plnění dalšího měsíčního úkolu k celoroční hře“Cesta za diamantem“ - tentokrát se děti zúčastnily paralympiády.
Úkolem této sportovní aktivity je připomenutí dětem, jak je důležité si chránit své zdraví, které u některých lidí není běžnou součásti života. Sportovní paralympiádě předcházela beseda o problémech lidí s tělesným handicapem, aktivních sportovcích a vrcholových závodnících paralympiád.
Děti si v odděleních vyzkoušely malování se zavázanýma očima, kreslení za pomocí držení tužky v puse, přebírání Seva dílků nohama. Na školním hřišti si sportovci vyzkoušeli aktivity, které musí lidé s tělesným postižením zvládat- chůze se zavázanýma očima, chůze siamských dvojčat, hod nedominantní rukou, …