Scénické čtení „JAK KAMIL NEUMÍ LÍTAT“

Ve středu 24.4.2019 nás přijeli navštívit z městské knihovny na ulici Havlíčkové paní knihovnice a pan knihovník.

Tentokrát si pro děti připravili scénické čtení z pohádky „Jak Kamil neumí lítat“ od spisovatelky Jennifer Berneové. Tuto pohádku nám pan knihovník a paní knihovnice představili formou scénického čtení.

Jedná se o atraktivní spojení literatury a divadelního představení, často oživené kostýmy, rekvizitami, vizuálními efekty (např. barevným osvětlením) nebo hudebními prvky. Klíčovou součástí představení je kniha – hraje zde důležitou roli nejen jako zdroj příběhu, ale mnohdy také jako jedna z rekvizit. Projekt tak zároveň funguje jako nástroj podpory rozvoje čtenářství, obzvlášť u dětských diváků. Důležitou součástí představení je interakce s diváky. Účinkující s nimi komunikují, někdy se i některý z diváků dočasně stává členem hereckého souboru a s knihou v ruce se účastní vystoupení.

Děti pracovaly s encyklopediemi, malovaly obrázky, debatovaly o knize, zpívaly píseň o Kamilovi a dokonce si vyzkoušely zahrát divadelní scénku.

Jak se dětem den s návštěvou z knihovny na ulici Havlíčková líbil, uvidíte v naší fotodokumentaci.