Švihadlový král a královna

 I letos jsme pro děti školní družiny připravili celodružinovou sportovní soutěž v přeskocích přes lano „švihadlový král a královna.“
Při přeskocích přes lano nebo přes švihadlo dochází k dokonalé koordinaci práce rukou a nohou. Švihadlo, lano umožňuje dynamické cvičení zlepšující kondici dětí a zároveň soustředění se na udržení rytmu skákání a na plynulost skoků. Rozvíjí se jak rovnováha, tak i rychlými skoky výbušná síla.
Sportovci ve školní družině byli rozděleni na dvě skupiny: dívky a chlapce. Poněvadž bylo příliš horko, sportovní akce se přesunula ze školního hřiště do tělocvičny školy ZŠ Hrabina. První skákaly nejmladší děti ŠD, potom nastoupily děti z druhého oddělení a poslední přišli na řadu nejstarší a nejzkušenější skokani.
Vyhlášeni se již přesunulo na školní hřiště, kde jsme vyhodnotili první tři místa nejlepších švihadlových královen a první tři místa švihadlových králů. Nejlepší švihadlový král odskákal celkem 301 přeskoků přes lano a nejlepší švihadlová královna odskákala přes 400 přeskoků přes lano.
Vítězové obdrželi věcnou cenu, diplom a sladkou odměnu. Všechny zúčastněné děti obdržely cenu útěchy.

Romana Postuwková