Vánoční besídka s nadílkou a vánočními tradicemi


V pátek 20.12.2019 se děti konečně dočkaly očekávaného dne – vánoční besídky s nadílkou. Po příchodu ze školy na děti čekalo první překvapení. Pod vánočním stromečkem ve školní družině byly dárečky. Po obědě si děti v každém oddělení společně se svou paní vychovatelkou vyzkoušely některé z vánočních tradic: rozkrojení jablíčka, rozpůlení oříšků, děvčátka házela papučí, pouštění lodiček, … Po tradicích se všechny děti školní družiny sešly na chodbě u vánočního stromečku. Děvčátka si připravila doprovod na hudební nástroje a společně s nimi jsme si zazpívali několik koled. Konečně nastala ochutnávka cukroví, které si děti vyrobily ve školní družině a ochutnávka domácího cukroví, co poslaly maminky. Vánoční besídku zakončilo rozbalování dárečků.

Děkujeme maminkám, které poslaly cukroví na ochutnávku.

Děkujeme všem rodičům, prarodičům i sourozencům za příjemnou spolupráci.

Přejeme vše nejlepší do nového roku 2020.

Vychovatelky školní družiny.