Výlet ke krmelci

Nový kalendářní rok ve škole nám hned zpříjemnil padající sníh, a protože myslíme i na to, jak se daří zvířátkům v lese, vypravili jsme se hned v úterý s panem myslivcem za nimi ke krmelci. Maminky nás vybavily teplým oblečením a obutím, pro zvířátka suchým pečivem, jablíčky a oříšky, takže jsme mohli směle vyrazit. Na cestu nám příjemně svítilo sluníčko a přitom trošku mrzlo. U krmelce jsme vysypali vše ze svých zásob, na strom pověsili ještě sněhuláka se zrníček pro ptáčky a krásné krmítko, veverkám rozlouskli pár oříšků a při zpáteční cestě nakrmili kachny na skoro zamrzlé přehradě kousky chleba.

Do družiny jsme dorazili příjemně unaveni a spokojeni, snad nám ještě letošní zima dovolí tuto výpravu podniknout znova. Děkujeme panu myslivci, že nám tento malý výlet umožnil, a rodičům za krmení pro zvířátka - určitě jim bude chutnat.