Úkoly nás baví

Ve středu máme úkolový den. Děti jsou rozděleny do dvou skupin, jejichž úkolem je splnit 10 nejrůznějších úkolů. Důležitá je vzájemná spolupráce dětí celé skupiny. Učí se teamové práci, trpělivosti a soudržnosti, toleranci atd. Na konci vždy čeká každé družstvo malá odměna, o kterou se musí spravedlivě rozdělit.

Stolní hry

Každá rodina vlastní alespoň jednu stolní hru. Mimo zábavu vám totiž zajistí příjemně strávený čas s rodinou a kamarády. Snažíme se deskové hry pravidelně každý rok doplňovat. Na vánoce nadělujeme několik nových aktivních her. Pravidelně hrajeme a učíme se nové vědomostní hry. Děti si posílí týmového ducha a ještě procvičí logické myšlení.

Housenka - Životní cyklus

Jaké životní cykly má motýl, včela nebo beruška? Jak a z čeho vyroste rostlinka? Je včelka užitečná? A co léčivé rostlinky? Tolik zajímavých otázek na jaře! My na ně s dětmi hledali odpovědi. A nejen to. Také jsme si vyrobili housenky a berušky z kartonu, květinky z papíru nebo jarní koláž z tácků.

Malujeme

• Ne každé dítě rádo maluje, proto jsme připravili jednoduché úkoly. Veselé úkoly, které vedou děti k rozvoji a radosti z malování, spolupráci a sounáležitosti.
• Něco nového jsme se naučili při malování jako Michelangelo v Sixtínské kapli. Papíry jsme přilepili zespoda na desku stolu. Malovalo se vleže. Michelangelo maloval strop čtyři roky a nás bolelo zápěstí už po půl hodině.
• „A on tak opravdu maloval?“ ptaly se děti.
• V dalším úkolu měly děti nakreslit karikaturu svého kamaráda. Každý měl přišpendlený papír na zádech, kam ho měl někdo zvěčnit. Neustálé přebíhání dopředu, aby se podíval, smích když uviděl svůj portrét a spousty radostného štěbetání.

Víčkování

Hry s plastovými víčky patří k našim oblíbeným aktivitám. Děti pracovaly ve skupinách a úkolem bylo společně postavit nějaké zvířátko z minimálně 100ks víček. Samozřejmě ti nejlepší dostali malou odměnu. Podívejte se, jak se jim práce dařila.

Klub ICT

Od pololetí letošního školního roku mají možnost žáci navštěvovat v rámci školní družiny kroužek počítačové gramotnosti. Probíhá každý čtvrtek a je určen pro žáky druhých tříd ZŠ. V prvních hodinách si osvojovali ovládání periferního zařízení. Děti následně dostanou k dispozici tablety, kde se seznámí s různými aplikacemi.

Tulipány pro maminku

Skládané tulipánky z barevného papíru, osobně napsané přání si děti tento týden mohly vyrobit k blížícímu se svátku matek. Milé maminky i my vychovatelé Vám přejeme hodně lásky, zdraví a radosti z Vašich dětí. Děkujeme Vám všem za Vaši přízeň!

Interaktivní tabule

Od března mají družinové děti ve třetím oddělení zabudovanou interaktivní tabuli. Mohou na ni procvičovat program 3D malování a jiné aplikace. Třídu využívají také vyučující na 1. stupni se svými žáky při výuce.

Jarní dílničky

Velikonoční dílničky pro děti a jejich rodiče probíhaly poslední tři dny před jarními svátky. Rodiče si mohli vyzkoušet zdobení vyfouklých vajec - kraslic - různou technikou. Lihový fix jistě každý zná od dětství. Nyní jsme ho směle využili ke zdobení vajec. Nezapomněli jsme ani na tradiční voskovou techniku. Děkujeme všem zúčastněným za přízeň!

Netradiční materiál - cement

Letos jsme z netradičních materiálů vybrali pro děti cement. Je to stavební prvek, takže bylo o čem si povídat. Děti mohly vyzkoušet některé pracovní pomůcky a samozřejmě dělat binec. Misky, které vyrobily následně natřely a osázely semínky. Dobrá práce!