Na radnici

Ve čtvrtek 27. února jsme s prvním oddělením ŠD navštívili paní starostku G. Hřebáčkovou na městském úřadě. Starobylou budovu jsme si tentokrát mohli prohlédnout nejen zvenku. Paní starostka nás čekala. Ten den byla v roli průvodkyně historicky zajímavou budovou. S dětmi to opravdu uměla! A ty jí na oplátku věnovaly papírové tulipány, které vyrobily.

Tělocvična

Ve středu 4. března jsme s dětmi z prvního a třetího oddělení ŠD šli do tělocvičny školy. Obě oddělení si zahrála zápas ve florbalu a následně ve fotbale. Hráli jak kluci, tak holky!

Korálky a srdíčka

Děti v druhém oddělení rozvíjely jemnou motoriku při navlékání korálků a výrobě srdíček.

Prvňáčci v knihovně

Děti z druhého oddělení zavítaly do knihovny hned po jarních prázdninách. Paní knihovnice si připravila spoustu otázek ke známým pohádkám.

Valentýnské rande

Svátek Sv. Valentýna připadl tentokrát na poslední den před jarními prázdninami. Děti si celý týden připravovaly rozličné valentýnky. Poděkovat malovaným kamínkem, mušličkou nebo přáním je bavilo. V pátek si zahrály hru rande, u které jsme se všichni dobře bavili.

Knihovnická lekce

Ve čtvrtek navštívily děti z 1.oddělění ŠD knihovnu na ulici Ostravská.
Anketa – to bylo téma naší knihovnické lekce. Děti četly společně připravenou pohádku a poté na ní vymýšlely vtipné odpovědi v anketě. Chvilka času jim zbyla i na listování v knihách.

Arktida

S dětmi z prvního oddělení ŠD jsme první týden v únoru cestovali na sever. Děti se dozvěděly, která zvířata tam žijí, jestli na severním pólu jsou blechy nebo komáři a kdo jsou původní obyvatelé severního pólu. Obývají ho už přes více než 4000 let! Z pěny si pak zkusily postavit iglú, které Eskymáci staví při svých loveckých výpravách i v dnešní době.

Hrajeme si!

Ve čtvrtek 6. 2. 2020 nás ve školní družině opět navštívili kamarádi z MŠ. Společně si vyrobili Valentiky k blížícímu se svátku. Práce se nám dařila, a proto zbyl čas i na hraní. Děkujeme všem za příjemné odpoledne!