Návštěva u kamarádů z ŠD Ostravská

Ve středu 27.11.2019 jsme navštívili kamarády ze školní družiny Ostravská. Paní vychovatelka si pro nás všechny připravila vánoční tvoření v podobě vánočních magnetů, které jsme dozdobili barvou, fixem a třpytkami. Práce se nám velice líbila. Po ukončení práce nás čekalo odpoledne plné her.
Děkujeme paní vychovatelce a dětem z ŠD za příjemné odpoledne.

Vločky, přání a pohyblivý sněhuláci

V prosinci jsme s dětmi vyráběli z papíru. Pohyblivé sněhuláky, vločky z papírových sáčků a vánoční přání.

Hrajeme si a tvoříme

Celoroční projekt
Ve čtvrtek 5. 12. 19 nás opět navštívili děti z MŠ Ostravská. Tentokrát si vyrobily vánoční přáníčka. Samozřejmě hlavní čas věnovaly děti společnému hraní v herně.

Křesílko pro hosta

Krásnou pohádku o začarované chaloupce nám přišla přečíst jedna z našich milých maminek.
Po pohádce přichází chvíle na povídání. Nejen o pohádce samotné, ale i o tom kde maminka pracuje a jak hodné dítko u nás ve školní družině má. Děti se tak seznámily s prací celní deklarantky a maminka s hrami v herně, které mají děti nejraději.
Děkujeme za příjemně strávené odpoledne!

Dílny s rodiči

V úterý 26. 11. 2019 a ve středu 27. 11. 2019 se u nás ve školní družině mohli setkat rodiče našich žáků. Při vánočním tvoření vznikaly závěsné věnce z přírodního materiálu, stromečky ze šišek a cementových podstavců, stylové svícny z přírodních materiálů vhodné pro čajové svíčky.
Ve středu probíhalo souběžně v 1. oddělení zdobení vánočních perníčků. Děkujeme všem maminkám a babičkám za jejich pomoc.
Děkujeme Vám všem milí rodiče za hojnou účast a přízeň.

Gruffalo

Scénické čtení podle stejnojmenné knihy J.Donaldson jsme shlédli v tělocvičně naší školy.
Veršované povídání malé rezavé a chytré myšky nám přednesli dva mladí lidé z knihovny na ulici Havlíčkové.

Klub ICT

Děti z klubu ICT si osvojovaly počítačové dovednosti při hře pexeso, vybarvovaly omalovánky podle čísel a příjemnou atmosféru podtrhl poslech vánočních koled.

Pečení perníků

Projektový den1.oddělení ŠD

Děti si v pátek 22. 11. 2019 mohly ve školní kuchyňce vyzkoušet hnětení a válení voňavého perníkového těsta. Přivítali jsme paní kuchařku, která na naši práci dohlížela. S válečkem to také každý neuměl. Ale vykrajování a skládání perníků na plech nám šlo podstatně lépe. Největší zájem však byl o ochutnávku upečených dobrot.

Adventní svícny

Blížící se advent nás inspiroval v uplynulých deseti dnech k výrobě netradičních adventních svícnů. Děti si mohly vybrat, jestli použijí jen přírodní materiál či nikoli. Barevně jsme v kompozicích vycházeli z barvy svíček, které si donesly. V uspořádání pomůcek byly vedeny vychovatelkou. Pravda, některé děti měly jasnou představu a přesně vedly mou ruku při lepení tavící pistolí. Výsledky byly velmi zdařilé jak je vidět na fotkách.