Posledních deset dní

Aktivity posledních deseti dní před koncem školního roku jsou v prvním oddělení zcela v režii dětí. Jejich kreativita je velká. Tak letos vznikl nově slizový den a stylový den. Začali jsme dnem se zvířátky. Následoval žvýkačkový, kdy se musí dobře rozžvýkat Pedro. Následuje dělání bublin – úkol na prázdniny, ne každý je totiž umí! Stylový den přišly děti nastrojené a my tipovali, kdo má jaký styl. Fotily se před červeným kobercem jako hvězdy! K vodní bitvě není co dodat – všichni si ho užili stejně jako filmový den. Hledání pokladu v okolí školy procvičilo nejen matematiku a logické myšlení. Oblíbené nanukové osvěžení přišlo také všem vhod.

Vodní bitva

Dětské řádění s vodou osvěžilo nejen děti. Trochu jsme se s dětmi v těch vedrech schladili.

Piastovská věž

Děti s paní vychovatelkou navštívili přilehlý park s rozhlednou na Piastovské věži. Krásnou procházku za historií Těšína zakončili dobrou zmrzlinou na náměstí.

Slizový den

Lepivý, táhnoucí se, třpytivý, lesklý, dělající bubliny atd. To je hit dnešních dětí – SLIZ. Jeden nezávadný a netoxický jsme si odpoledne v ŠD vyrobili. Na sociální síti jsme shlédli společně návod. A šup už to šlo. Výsledky různé. Netrpělivost se nevyplácí, ale většina dětí měla úspěch!

Novinky v kroužku iPadu

V posledních červnových hodinách i Padu děti pracovaly v programu malování, byl na procvičení dotyku. Druhý program byl na vytvoření pohledu, kam chtějí jet na prázdniny. Kroužek se u dětí těší velké oblibě.

Zvířátkový den

Tuto akci zařazujeme jednou ročně. U dětí se těší velké oblibě. Už do ranní družiny si mohou přinést svého zvířecího mazlíčka v přepravce či kleci. Tentokrát jsme zpřístupnili školní družinu pro 1. stupeň během dopoledního vyučování. Prohlídky zvířátek se o přestávce zúčastnili nejen jejich majitelé, ale i celé třídy. Odpoledne pak k nám zavítali rodiče s velkými i malými pejsky. Také jsme si mohli pochovat užovku, která k nám na setkání dorazila už podruhé. Děkujeme všem maminkám a tatínkům za účast a přízeň, která zpestřila pobyt dětí nejen ve školní družině.

Osvěžení

Po sobotních radovánkách zůstalo maminkám ze SRPŠ nějaké čerstvé ovoce. Kam s ním¬? No přece dětem do družiny. Tak jsme si hned v pondělí připravili osvěžující ovocný salát. Děkujeme!

Malování na asfalt

Tradiční akce pořádaná ve spolupráci se SRPŠ.
Všechny děti školních družin Slezská a Ostravská si přišly na školní hřiště Slezská poměřit své výtvarné umění.

Tentokrát bylo téma „FARMA“.

Počasí nám přálo a tak si děti výtvarnou soutěž mohly užít.
Každé dítko obdrželo svůj asfaltový výkres, na který přeneslo křídami svou představu o farmě. Z černých asfaltových výkresů se během chvilky stávaly nádherné barevné obrázky. Všechny se dětem velice povedly, ale vítězem se může stát jen ten nejlepší. Proto jsme pozvali do odborné poroty paní učitelky, které se této nelehké práce ujaly. Paní učitelka K.Sekulová a paní učitelka V.Ševěčková si výtvarná díla pečlivě prohlédly a předaly nám výsledky, na které všichni netrpělivě čekali.
Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích. Z každé kategorie jsme získali tři první místa. Vítězové obdrželi diplom, věcnou cenu a sladkou odměnu.
Všechny zúčastněné děti obdržely sladkou odměnu.

1.kategorie – 1.třídy
2.kategorie – 2.třídy
3.kategorie – 3.+ 4.třídy

Děkujeme SRPŠ za poskytnutí financí na nákup odměn.
Děkujeme paní učitelkám za odbornou porotu.
Děkujeme ŠD Ostravská za návštěvu a již teď se těšíme na další spolupráci.
Děkujeme panu školníkovi a žákům 9.B za pomoc při realizaci této akce.

Lapač snů a emoční kostka

Poslední květnový týden jsme pracovali s překližkou. Materiál byl pro děti zcela nový. Teplý a jinak voňavý. Připravený materiál pro výrobu lapače snů jsme získali od sponzora. Děti si ho zdobily a kompletovaly. V druhém oddělení vyráběli emoční kostku. Po hodu se zobrazí emoce v podobě smajlíku – stylizovaný obrázek lidské tváře. Jako výrobní materiál použili tvrdý papír.