Hrajeme si a tvoříme

Druhé setkání prvňáků s kamarády z MŠ Ostravská se uskutečnilo ve středu 6. listopadu 2019 na půdě MŠ.
Děti měly k dispozici různé stavebnice a hry. Prostě hrací den, ve kterém vznikaly krásné společné stavby dětí.

Čepičky

Děti z druhého oddělení školní družiny si v pracovních činnostech hrály s vlnou. Naučily se jednoduché čepičky a procvičily tak svoji trpělivost. Výsledek stál zato.

Helloweenská party pokračuje

Strašidelný pátek 1. 11. 2019 v kostýmech i bez nich si užily děti 2. a 3. oddělení ŠD. Na programu byly soutěže a oblíbená helloweenská diskotéka. Všichni zúčastnění obdrželi tradiční popcornovou ruku.

Helloweenská party

Na party v prvním oddělení jsme se náležitě připravili. Děti si vyrobily v pracovních činnostech kostry, duchy nebo pavoučí síť. Děvčata oblékla kostru do kostýmu, který ji navrhly. Na party pak přišli všichni oblečeni v kostýmech a užívali si soutěže a diskotéku.

Den stromů

Tento svátek oslavily děti z 3. oddělení vědomostním kvízem na interaktivní tabuli. Poté si vyrobily v pracovních činnostech strom z ruliček a barevného papíru.

Křesílko pro hosta

Ve středu 23.10.2019 jsme v 1. oddělení ŠD přivítali našeho prvního hosta. Byla jim maminka Filípka, která dětem přečetla pěknou strašidelnou pohádku. Po pohádce následovalo povídání o jejím zaměstnání a zálibách. Děti ji totiž vídají ve škole, ale paní učitelkou není!

Knihovna

Ve čtvrtek jsme s dětmi z 1. a 3. oddělení ŠD navštívili knihovnu v Těšínském divadle. Paní knihovnice nám přečetla příběh s hádankou, kterou ještě nikdo neuhodl. Ani nám se to nepovedlo i když jsme se moc snažili!

Existují strašidla?

Celý týden jsme si s dětmi z 1. oddělení četli o různých strašidlech. Malovali jsme obra, hejkala, skřítka nebo čerta. A závěr? Pravděpodobnost výskytu strašidel je různá. Mladší děti si vyrobily strašidýlko z papíru. Starší různé kostlivce a pavučinu s pavouky. Děvčátka jednu opravdovou kostru oblékla do kostýmu. Některá zase vydlabala dýni.