Chemie je zábava

O tom, že děti jsou zvídavé všichni víme, proto čas od času jejich zvídavost podpoříme. Vyzkoušeli jsme si jednoduchý pokus. Reakci látky – indikátoru – která mění barvu v kyselém prostředí. Indikátor – voda ze zelí, barevně zbarvovala vzorky různých kapalin. Tak se děti přesvědčily, že například mýdlový roztok se zbarví do zelena, citrónová voda do červena, jedlá soda do modra atd. To smíchání roztoků je velmi bavilo a už se těší na další.

Zájmové činnosti

Každý den v týdnu je jiná zájmová činnost. Přidáváme fotečky z našich oddělení, kdy děti skládaly puzzle pejsků z fotografie, stavěly z lega nebo ti nejmenší plnily předepsané úkoly ve skupině děvčat či chlapců.

Družinový karneval

Letošní karneval ve ŠD Ostravská se uskutečnil dne 8.března 2019. Téma: Pohádkové bytosti. Děkujeme všem našim rodičům a prarodičům za upečené či poslané dobrotky pro děti, ale především za krásné masky, které si děti náležitě užily“

Únor

Letošní únor nám nepřinesl bílou peřinku, proto jsme se soustředili v pracovních činnostech na blížící se karneval. Děti vyráběly imaginární květinky s vázičkou a kompletovaly dekoračního klauna. Jako relaxaci využívají gymnastické míče, se kterými si užijí dostatek pohybu a legrace.

Návštěva MŠ Ostravské ve ŠD Ostravská

Ve středu 23. 1. 2019 jsme u nás ve školní družině přivítali děti z mateřské školy Ostravská. Propojení školní družiny s mateřskou školou se během školního roku děje několikrát a to formou různých společných akcí. Naši žáci se rádi setkávají se svými malými kamarády a bývalými učitelkami. Tentokrát přišla mateřská škola v době vyučování a hernu měla celou pro sebe. Podívejte se na fotečky malých, jak si hrají - hra je přece nejdůležitější práce!

Leden ve ŠD

Lednový sníh přinesl radost hlavně dětem. Kromě koulování a bobování si děti mohly vytvořit sněhuláky z papíru nebo stylizaci zimní krajinky - 3D model. Vyzkoušely si lepení zmuchlaného papíru – lední medvěd a eskymák.

Provoz ŠD během pololetních a jarních prázdnin

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY V DOBĚ POLOLETNÍCH PRÁZDNIN 1. 2. 2019 A V DOBĚ JARNÍCH PRÁZDNIN OD 11. 2. 2019 DO 17. 2. 2019.

Vedení Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o., která vykonává činnost školních družin na Ostravské a na Slezské ul., sděluje,
že v době pololetních prázdnin 1. 2. 2019 a v době jarních prázdnin od 11. 2. 2019 do 17. 2. 2019 budou obě školní družiny mimo provoz.

Mgr. Bc. Richard Zajac                                             Bc. Michaela Krupová
ředitel                                                                       vedoucí ŠD

Od jarmarku po nadílku

Druhý adventní týden děti prodávaly v družinovém obchůdku. Osvojili si finanční gramotnost při nákupu a prodeji zboží. Prostřídaly se ve všech rolích - prodávající a kupující.
Třetí adventní týden k nám nastoupila asistentka Martina. Pracovala s dětmi v prvním a druhém oddělení naší školní družiny. V pracovních činnostech s dětmi vyráběla např. sobíka z papíru. Hrála s nimi různé hry, některé ji naučili děti, některé ona je.
Čtvrtý týden jsme s dětmi vytvořili paměťovou mapu vánoc, navštívili knihovnu, kde jsme měli připravené čtení pod vánočním stromečkem. Všichni se těšili na poslední školní den v tomto roce. Přišla totiž nadílka! Děti si nadělovaly dárky, ale i my vychovatelky jsme dětem nadělily nové hry do každého z našich oddělení. Kromě nadělování zbyl čas na společné hry a dokonce taneční zábavu.
Doufáme, že jste všichni prožili pohodové a krásné vánoční svátky.

Pro rok 2019 nám všem přejeme zejména zdraví, co nejvíce splněných přání a maximum klidu, co umožňuje hektický styl života kolem nás.

Vaše vychovatelky

Advent

Chceme – li uchovávat tradice, je nutné je pochopit – jejich smysl, význam a symboliku. Každoročně si s dětmi povídáme o vánočních symbolech, zvycích, pranostikách a zpíváme tradiční lidové koledy, zdobíme stromeček i třídu. Vyrábíme vločky, svícny, sněžítka a další ozdůbky z různých materiálů. Podívejte se na pohodové chvíle vašich dětí při jejich práci.