Zima

Zimu si děti ze třetího oddělení přiblížily alespoň výrobou papírových sněhuláků. Oblíbené zimní sporty pak ztvárnily ve společné koláži.

Moje dárky

V pátek si děti mohly přinést do 1. oddělení družiny vánoční dárky, kterými se pochlubily nejen svým kamarádům. Celé odpoledne si pak holčičky hrály a kluci předávali zkušenosti.

Muzicírování v MŠ

Ve čtvrtek 9. 1. 2020 navštívili žáci 2. oddělení ŠD své kamarády v MŠ Ostravská. Roční projekt ,,HRAJEME SI A TVOŘÍME“ byl tentokrát zaměřen na hudbu. Děti přiřazovaly známé zvuky a zahrály si za doprovodu hudby na samozvučné bicí nástroje. Samozřejmě nechyběla ani česká písnička u klavíru.

Na Tři krále – zima stále.

Povídání o minulosti, kdy lidé pozorovali přírodu mnohem častěji než je tomu dnes. Přiblížení pranostiky o třech mudrcích a výroba komety plné krásných přání do nového roku. To bylo náplní práce dětí z 1. oddělení ŠD hned první týden v novém roce.

Vánoční posezení

Tradiční vánoční posezení se uskutečnilo v pátek 20. 12. 2019 ve všech třech odděleních školní družiny. Každoročně si děti v rámci tohoto posezení vymění dárečky. Pro děti byl nachystán bohatý program a malé pohoštění. Děkujeme všem maminkám, které přispěly cukrovím.
Přejeme Vám všem milí rodiče krásné a pohodové vánoční svátky!

Křesílko pro hosta

Milým překvapením pro všechny děti z 1.oddělění byl poslední host letošního roku. Tatínek, který nám přišel přečíst hned tři krásné a poučné pohádky. Potěšilo nás, že není jediný táta, co čte svým ratolestem, jak jsme se dozvěděli od dětí.

Projektový den

Oblíbené nejen u dětí je nepečené vánoční cukroví. Dokázali to prvňáčci pod vedením paní kuchařky, asistentky a paní vychovatelky. Ve svém projektovém dni se jim dařilo vymodelovat tvary z těsta, ale i použít formičky třeba na vosí hnízda. Práce jim šla pěkně od ruky stejně jako ochutnávka!

Hrajeme si

Kdo si hraje, nezlobí. Žáci třetího oddělení ŠD využili k oblíbeným pohybovým hrám chodbu před třídou. Inovovaný dřevěný výrobek JO - JO se stal hlavním prostředkem k výhře v turnaji, který vyhlásila p. vychovatelka.

Družinový jarmark

Každoročně pořádaný jarmark se těší velké oblibě. Hlavními aktéry jsou děti. Vyrábějí výrobky, které pak celý týden prodávají za skutečné penízky. A kupující – to jsou zase děti. Všichni se učí matematické gramotnosti a umění obchodovat.

Projektový den 10. 12. 2019

Děti z 3. oddělení společně s paní kuchařkou připravovaly nepečené vánoční cukroví. K práci využily školní kuchyňku, kde si připravily, vymodelovaly a téměř snědly všechny dobroty!