Zakončení školního roku ve školní družině

Ve čtvrtek 23.6.2022 jsme měli v oddělení zakončení celoroční hry. Děti sbíraly dukátky za dobré chování, sebeobsluhu ve školní jídelně, za soutěže a další aktivity. Za dvacet dukátků si vyměnily zlaťáček. Na konci hry- pololetí, si za zlaťáčky žáci nakoupili odměny.

Zábavná fyzika ve školní družině

Všechny děti ze školní družiny dostaly pozvánku do učebny fyziky na ZŠ Ostravská.
Paní učitelka Juchelková seznámila děti s perfektně vybavenou učebnou fyziky. Zde si žáci vyzkoušeli zábavné pokusy.
Děkujeme paní učitelce za odpoledne plné pokusů

Výlet na farmu

S dětmi jsme v pátek 17.6.2022 podnikli návštěvu našeho spolužáka Jeníka. Autobus nás zavezl do Horního Žukova. Jeho rodina vlastní koníky, na kterých se děti mohly do libosti povozit. Děda i babička dohlíželi na jejich bezpečí. Maminka Jendy nachystala dětem piknik se samými dobrotkami. Děti si krásné počasí užily na trampolíně, kluci si zahráli i fotbal. Celá Jeníkové rodince moc děkujeme za úžasně strávené odpoledne!

Fyzika - 1. oddělení

Novou učebnu fyziky na naší škole si děti mohly prohlédnout jedno čtvrteční odpoledne. Milá paní učitelka měla pro ně připraveny pokusy. Největší úžas sklidil pokus s UV lampou.

Turnaj v přeskoku lana

Ve čtvrtek 9.6.2022 se na školním hřišti ZŠ Slezská uskutečnila celodružinová soutěž v přeskocích přes lano. Soutěžilo se ve dvou kategoriích rozdělených na dívky a chlapce. Z každé kategorie jsme získali tři nejlepší skokany, kteří obdrželi věcnou cenu a sladkou odměnu. Všichni zúčastnění získali sladkou odměnu.

Soutěž Hula hoop

Ve čtvrtek 2.6.2022 jsme již tradičně pořádaly pro děti školní družiny celodružinovou soutěž Hula hoop. Soutěžilo ve dvou kategoriích rozdělených na dívky a chlapce. Děti trénovaly na tuto soutěž celý školní rok a bylo to opravdu vidět. Děvčata dokonce s barevnými obručemi dokáží točit kolem pasu, skákat, tleskat, klečet, stát na jedné noze, skákat na jedné noze, chodit pozadu a další neuvěřitelné dovednosti s tím, že jim obruč nespadne na zem. Kluci ovšem byli také velice šikovní a zvládli spoustu těchto krkolomných úkonů také. Soutěž byla rozdělena na dívky a chlapce. Z každé kategorie jsme získali tři nejlepší hula hoop sportovce.
Všichni zúčastněni obdrželi sladkou odměnu a vítězové věcnou cenu a sladkou odměnu.

Den dětí

Svátek dětí jsme v prvním oddělení školní družiny oslavily s dětmi hrou. Nejdříve hledaly schovaná vajíčka a plnily různé úkoly ukryté v nich. Praktikantka Dominika připravila pro děti intuitivní malování. Děti se zaposlouchaly do hudby skladatele B.Smetany a následně přenesly pocity z hudby na papír. Měly k dispozici hrudku uhlí a pruh papíru. Zážitkové malování je moc bavilo a s úklidem sebe i podlahy pomáhaly s radostí.

Návštěva knihovny

Netradiční návštěvu knihovny zažily děti v úterý 7.června 2022. Knihovnice na nás čekaly ve studovně Těšínského divadla. Měly pro děti připraveny tvořivé dílničky. Pracovali jsme s netradičním kinetickým pískem a modelovací hmotou. Žádné dítko neodolá možnosti vytvářet hrady či bábovičky. Je na dotek příjemný, podporuje zlepšení jemné motoriky rukou a navíc je antistresový.
A protože jsme byli v knihovně, půjčili jsme si i nějaké knížky na čtení. Dětem se po celou dobu věnovaly hodné paní knihovnice.
Cestou zpět jsme se stihli protáhnout na lanové pyramidě. Bylo to velmi pěkné a příjemné odpoledne.