Spolek rodičů a přátel školy Hrabina

SRPŠ - údaje a kontakty

Korespondenční adresa:

ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina, p.o.
SRPŠ Hrabina
Ostravská 1710
737 01 Český Těšín

č. registrace: VS/1-1/89980/12-R ze dne: 10. 9. 2012

Bankovní spojení: 2801012836/2010 Fio banka

e-mail: srpshrabina@zsostravska.cz

Do zprávy pro příjemce, prosím uveďte příjmení žáka a třídu. Bez těchto údajů je složité dohledat od koho platba je.

Výběr příspěvků je do 31. 10. 2018, po tomto termínu budou příspěvky vráceny zpět na účet, ze kterého byly zaslány.

Miluše Ciompová

Poděkování SRPŠ - akce Radovánky

Rádi bychom touto cestou vyjádřili velké poděkování všem pedagogům, kteří připravili se svými dětmi opravdu krásné vystoupení, všechny děti byly naprosto úžasné. Díky různorodému programu jsme mohli vidět od vystoupení tančících berušek také vtipné scénky, hraní na hudební nástroje, na zvonečky, přednes našich nejmenších až po parkurové a taneční vystoupení starších dětí. Rodiče byli z tohoto programu nadšeni a nás těší, že se nám podařilo obnovit tradici klasických radovánek. Nemalé poděkování patří také rodičům z 6.B a starším žákům 8 a 9 ročníků, kteří nám ochotně vypomohli s dohledem u našich atrakcí a pořádání soutěží, bez nich bychom si poradili opravdu jen těžko. Panu Struminskému za zapůjčení výčepního zařízení a také všem maminkám patří díky za napečení neuvěřitelného množství dobrot. Na závěr mi prosím dovolte také poděkovat všem aktivním členům SRPŠ a jejich partnerům, kteří celou tuto akci v rámci svého volného času zorganizovali a jen díky nim si děti sobotní odpoledne mohly užít.

Děkujeme a těšíme se na příští rok!

členové spolku SRPŠ Hrabina

NOC S ANDERSENEM 2018

Stalo se již tradicí Spolku rodičů a přátel školy připravovat pro děti školní družiny Noc s Andersenem. Letos padla volba vzhledem k velikonočním svátkům na pátek 23. března. Každoročně se děti těší na večerní akce, které pro ně rodiče a vychovatelky ŠD Michaela Krupová, Taťána Kotásková a nově i vychovatel Michal Novák připraví. Jednou z nejmilejších chvilek se stalo čtení ředitele školy Rudolfa Fiedlera. Četl dětem z knihy Josefa Čapka O pejskovi a kočičce. Děti se srdečně smály při poslechu, jak pejsek snědl mýdlo či jak kočička drhla pejskem špinavou podlahu. Poté vychovatelé připravili pro každý ročník odlišné úkoly pro zpracování. Například pro druháky bylo připraveno najít jen podle čichu zasněženou chaloupku pejska a kočičky, když tam uvnitř voněl pouze syreček. Později se děti opět vydaly na stezku odvahy. Mezi temnými šatnami řádila parta "strašidel", za které se vydávali nejstarší spolužáci z IX. A. Ti se dokonale připravili. Účastníci stezky většinou neprošli sami, jen s doprovodem dospělých. Ale prý to i za ten strach stálo! Stačí se podívat na některé z fotografií..... Všem, rodičům, vychovatelům i žákům IX. A, kteří tuto zábavnou a na organizaci velmi náročnou akci připravili, patří velké poděkování. Vždyť děti se těší už opět celý rok dopředu!

Mgr. Vlasta Potyszová

Valentýnská diskotéka

16. února 2018 se jídelně naší ZŠ uskutečnila SRPŠ organizovaná Valentýnská diskotéka pro žáky 6. až 9. tříd. Ze zdařilé akce zveřejňujeme krátké video.

Video si můžete prohlédnout zde.  nebo tady.