Spolek rodičů a přátel školy Hrabina

SRPŠ - údaje a kontakty

Korespondenční adresa:

ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina, p.o.
SRPŠ Hrabina
Ostravská 1710
737 01 Český Těšín

č. registrace: VS/1-1/89980/12-R ze dne: 10. 9. 2012

Bankovní spojení: 2801012836/2010 Fio banka

e-mail: srpshrabina@zsostravska.cz

Do zprávy pro příjemce, prosím uveďte příjmení žáka a třídu. Bez těchto údajů je složité dohledat od koho platba je.

Výběr příspěvků je do 31. 10. 2019, po tomto termínu budou příspěvky vráceny zpět na účet, ze kterého byly zaslány.

Miluše Ciompová

Drakiáda 2019/2020

Akce ve spolupráci se SRPŠ.
Letos se uskutečnila tradiční Drakiáda v pátek 11. 10. 2019 na školním hřišti ZŠ Slezská.
Tato akce je pořádaná pro děti prvního stupně ZŠ Slezská a ZŠ Ostravská.
V pátek bylo počasí jak stvořené pro tuto úžasnou akci, na kterou se děti velice těšily. Dík patří i rodičům, kteří svým ratolestem pomáhali s výběrem nákupu draka nebo dokonce s výrobou draka.
Po 15. hodině se začali scházet rodiče, prarodiče, strýčkové a tety se svými dětmi na páteční akci -Drakiádu. Letos byla účast hojná.
Odborná porota byla vybraná ze tři rodičů. Porota hodnotila vzhled draka, let draka a akrobatické dovednosti letu draka.

Ve čtyři hodiny pan Mlčák – moderátor Drakiády (zástupce SRPŠ) zahájil soutěž.
Soutěžilo se dvou kategoriích: vlastnoručně vyrobený drak a zakoupený drak.
Modré nebe bylo náhle zaplněno nádhernými draky, kteří ve větru prováděli neskutečné akrobatické kousky. Někdy se drakům nechtělo a na pomoc přiběhly maminky nebo tatínci a společnými silami neposlušného draka dostali k cíli. Každoročně si přijdou zasoutěžit i mladší sourozenci našich školou povinných žáků, kteří své dovednosti s ovládáním draka předvádějí před vybranou porotou na jedničku.

Děti, které měly let se svým drakem za sebou, se mohly zúčastnit sportovních disciplín, které si pro ně připravili žáci druhého stupně ZŠ Slezská. Za každé splněné stanoviště byly děti odměněny sladkou odměnou.
Po dvou hodinách jsme získali 3 vítěze z obou kategorií.
Vítězové obdrželi sladkou odměnu, věcnou cenu a diplom.

Děkujeme SRPŠ za poskytnutí financí pro nákup odměn, cen a pitného režimu na Drakiádu ve výši 2000kč.
Děkujeme panu Mlčákovi za moderování akce a paní Mlčákové za obsluhu hudební aparatury.
Děkujeme paní Wróblové za vyrobení plakátu na DRAKIÁDU.
Děkujeme žákům druhého stupně za pomoc při realizaci Drakiády.
Děkujeme všem rodičům, prarodičům, strýčkům a tetám za jejich přítomnost na této akci.

Těšíme na další rok Drakiády 2020.

Poděkování SRPŠ - akce Radovánky

Rádi bychom touto cestou vyjádřili velké poděkování všem pedagogům, kteří připravili se svými dětmi opravdu krásné vystoupení, všechny děti byly naprosto úžasné. Díky různorodému programu jsme mohli vidět od vystoupení tančících berušek také vtipné scénky, hraní na hudební nástroje, na zvonečky, přednes našich nejmenších až po parkurové a taneční vystoupení starších dětí. Rodiče byli z tohoto programu nadšeni a nás těší, že se nám podařilo obnovit tradici klasických radovánek. Nemalé poděkování patří také rodičům z 6.B a starším žákům 8 a 9 ročníků, kteří nám ochotně vypomohli s dohledem u našich atrakcí a pořádání soutěží, bez nich bychom si poradili opravdu jen těžko. Panu Struminskému za zapůjčení výčepního zařízení a také všem maminkám patří díky za napečení neuvěřitelného množství dobrot. Na závěr mi prosím dovolte také poděkovat všem aktivním členům SRPŠ a jejich partnerům, kteří celou tuto akci v rámci svého volného času zorganizovali a jen díky nim si děti sobotní odpoledne mohly užít.

Děkujeme a těšíme se na příští rok!

členové spolku SRPŠ Hrabina