Napsali o nás

 Těšínské listy, ročník XII, číslo 6, 22. listopadu 2018

Mgr. Potyszová Vlasta


Napsali o nás - květen 2018

 Těšínské listy, ročník XII, číslo 3, 24. května 2018


Napsali o nás

Těšínské listy, ročník XII, číslo 1, 1. února 2018

Autorkou prvního textu je žákyně XI. A Zuzana Recmanová, ve druhém textu jsou zmiňovány úspěšné plavkyně sestry Ester a Elen Šlapotovy.


Napsali o nás

Těšínské listy, ročník XI, číslo 6, 14. prosince 2017

V. Potyszová


Napsali o nás

Těšínské listy, ročník XI, číslo 4, 31. srpna 2017

Napsali o nás

Těšínské listy, ročník XI, číslo 3, 1. června 2017


Napsali o nás

Těšínské listy, ročník XI, číslo 2, 7. dubna 2017


Další úspěch Zuzky Krucinové

Další vynikající úspěch naší Zuzky Krucinové

Ve středu 1. března 2017 se konal již 20. ročník jazykové soutěže Enjoy your English, kterou každoročně pro žáky 8. a 9. tříd pořádá základní škola s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. K účasti jsou pozváni žáci všech polských základních škol v okolí a českých základních škol v Českém Těšíně. Samotná soutěž se skládá ze dvou písemných částí (testů) – první z nich je gramatický a lexikální, druhý dějepisný (britská a americká historie, W. Shakespeare). Úroveň soutěže je velmi dobrá a testy náročné, mnohé otázky jsou na úrovni středoškolského učiva.

Letos nás reprezentovaly dvě žákyně osmého ročníku z pracoviště ZŠ Ostravská - Zuzana Krucinová a Lucie Siudová. Ta se o své účasti dozvěděla 20 minut před samotným začátkem soutěže, druhý přihlášený soutěžící se totiž pro nemoc nemohl dostavit, a proto se na test z historie dopředu nemohla připravit. Obě děvčata však „zabojovala ze všech sil“. Lucka obsadila krásné 13. místo, Zuzka v soutěži zvítězila! A to s velkým bodovým předstihem. Již v minulých letech se někteří naši žáci umístili na předních příčkách, ale obsadit 1. místo se podařilo až Zuzce, což je opravdu obrovský úspěch. Navíc letos je to její již druhé vítězství v jazykové soutěži. Oběma dívkám děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a moc gratulujeme!

O soutěži psaly i polské noviny Glos ludu! Informaci naleznete zde