Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce je soutěží, do které se naše škola zapojuje každým rokem. I v letošním 46. ročníku jsme měli své zástupce. Slečna Michaela Dziadková z VIII.B a mladý muž Richard Bernatík z IX.A a zápolili s ostatními soutěžícími v úkolech mluvnických a také prokázali své schopnosti při psaní slohové práce.
V konkurenci dalších 80 soutěžících bylo jistě náročné se prosadit, ale naši „češtináři“ se neztratili a vybojovali krásné 18. místo.

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!

Mgr. K. Sekulová

Cvičný evakuační poplach

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se uskutečnil na obou našich školách cvičný evakuační poplach. Děti i zaměstnanci školy si připomněli únikové východy a postup, jak se zachovat při mimořádné události. Vedení školy si celou akci vyhodnotí a přijme adekvátní opatření.

Mgr. Jiří Raszyk, zástupce ředitele

Workshop pro evropské učitele ve Třídě budoucnosti

European Schoolnet v Bruselu  aneb i učitelé se učí

6.-7. prosince jsem se jako ambasadorka projektu Next Lab a Scientix pro ČR zúčastnila workshopu pro 50 evropských učitelů v sídle organizace EuropeanSchoolnet v Bruselu.
Bylo mi velkou ctí, že jsem spolu se svými kolegyněmi z Malty, Lotyšska, Slovenska a Izraele mohla připravit jeden z workshopů.

Tématem setkání, které jsem vedla, byla Tvorba dobré výukové hodiny s on- line laboratořemi https://www.golabz.eu/ S účastníky jsem sdílela také své zkušenosti z práce v hodinách s žáky naší školy/ například o využití tabletů ve výuce/ a prezentovala vzdělávací aktivity naší školy. Ze setkání přikládám několik fotografií.

Mgr. Helena Lazarová

V hodinách vaření

I takto může vypadat výsledek hodiny vaření v 8.A. Nejenom pastva pro oči, ale i sladká svačinka, která potěšila.

Beatriz Mirgová, vedoucí skupinky, která dort upekla a nazdobila.

Mikuláš na Ostravské

I v letošním roce k nám přišel Mikuláš, aby pokáral ty zlobivé a pochválil ty hodné. A protože by to nebyl Mikuláš, kdyby nakonec neobdaroval všechny (ti zlobiví slíbili, že se polepší).
Celá akce se povedla, užili jsme si hodně legrace a už teď se těšíme, až se zase za rok objeví se svými čerty a anděly!

Barevný týden

Minulý týden proběhl na obou pracovištích BAREVNÝ TÝDEN, kdy žáci i učitelé měli na každý den jinou barvu oblečení. Barvy vybrali zástupci Žákovského parlamentu. Letos to byla černá, bílá, zelená, růžová a červená. Někteří to pojali opravdu vážně a nezalekli se ani té růžové, takže bylo veselo. Zpříjemnili jsme si tak vyučování v tom předvánočním čase.

Krásný a pokojný ADVENT přeje Žákovský parlament

Výsledky doplňovacích voleb do Školské rady

Vážení rodiče,

během třídních schůzek dne 28. 11. 2019 proběhly doplňkové volby do školské rady z řad zákonných
zástupců žáků na volební období 2019-2022. Celkem bylo odevzdáno 131 platných hlasovacích lístků.
Do školské rady byl zvolen Ing. Tomáš Kaleta, který získal 90 platných hlasů.
Gratulujeme a přejeme úspěšnou spolupráci!

Mgr. Richard Zajac, ředitel

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Předposlední měsíc roku přinesl stejně jako vloni možnost zúčastnit se školního kola Olympiády v českém jazyce.

Jazyková soutěž, určená žákům osmého a devátého ročníku, prověřuje nejen znalost mluvnice, ale také cit pro správné vyjadřování a stylistické schopnosti soutěžících. Těch bylo letos ve školním kole sedm, zastupovali všechny třídy obou zmíněných ročníků. Výsledky a bodové hodnocení byly velmi těsné. Dva soutěžící však prokázali takové „češtinářské“ schopnosti, že si vybojovali postup do okresního kola v Karviné:
Gratulujeme Richardu Bernatíkovi z IX.A a Michaele Dziadkové z VIII.B!    (Diplomy obou žáků můžete vidět v přílohách)

Mgr. K. Sekulová