Žáci 5. A se v hodinách přírodovědy svlékají z kůže

Projektová výuka žáky 5. A baví a podněcuje jejich přirozený zájem o poznávání. Žáci propojují znalosti z různých věd s tím, co uplatňují v běžném životě. Během posledního měsíce se v hodinách přírodovědy učíme o lidském těle. V prvním týdnu rotační výuky jsme se doslova svlékli z kůže a nahlédli tak, z čeho se skládá trávicí a svalová soustava každého z nás.

Mgr. Pavel Buchta

Informace k testování žáků

Celý text k nahlédnutí v souboru PDF: ZDE

Instruktážní video k provedení testu: ZDE

Manuál o výsledcích testu: ZDE

Seznam schválených testů: ZDE

Provoz škol od 12. dubna 2021

Odkaz na pokračování textu: ZDE

Celý text ke stažení ve Wordu:  ZDE

Celý text k nahlédnutí ve formátu PDF: ZDE

Velikonoce II.A

Minulý týden jsme zahájili barevně.

Na modré pondělí jsme si všichni oblékli modrá trička, modré klobouky a šátky, v úterý přišla na řadu šedá s úkolem pomoci s něčím doma. Na škaredou středu jsme si všichni připravili úsměv na tváři a vtip, který pobavil spolužáky. Na zelený čtvrtek byl zadán úkol sníst něco zeleného a zasadit semínko, o které se budeme starat, aby se nám zazelenalo. Ale stejně jsme se nejvíce těšili na velký pátek, který je jako jediný den v roce výjimečný, protože se země otevírá a vydává své poklady.

Naši druháčci se tento den vydali poklad hledat, pátrat po tajných velikonočních slovech a museli navíc vložit do pokladu svůj velikonoční výrobek. Navzdory nepříliš příznivému počasí se děti aktivně zúčastnily, a tak jsme si mohli alespoň trochu zpříjemnit letošní Velikonoce.

Mgr. Polášková M.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Odkaz pro připojení ZDE

Postup páťáků v soutěži Finanční gramotnost do celostátního finále

Finanční gramotnost páťákům rozhodně není cizí. Protože jsme kvůli epidemiologické situaci vloni na jaře nemohli uspořádat tolik očekávaný velikonoční jarmark s Českou spořitelnou a ani letos tomu okolnosti nenahrávají, zapojili jsme se alespoň do 10. ročníku soutěže Finanční gramotnost, kterou organizuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z. s. ve spolupráci s Evropskou asociací finančního plánování ČR (EFPA ČR), hlavním partnerem soutěže je Abeceda peněz České spořitelny. Letos se této soutěže ve věkové kategorii žáků 1. stupně zúčastnilo zhruba 1 000 žáků z 43 škol.
Ve školním kole žáci vyplňovali test s patnácti otázkami, který zjišťoval, zda rozumí pojmům jako Czech POINT, rekvalifikační kurz nebo spotřebitelský úvěr. Čekaly je taky praktické otázky ze světa financí. Ze všech soutěžících byli nejúspěšnější Terezie Slobodová, Jakub Stloukal (oba z 5. A) a Aneta Hořčicová z 5. B. Tito žáci dále postoupili do okresního kola, ve kterém již tvořili družstvo. Nebylo to nic lehkého! I v tomto kole jsme se trápili nad tím, jaký je symbol na lícové straně každé naší mince nebo co jsou dividendy. Nikdo není dokonalý, pár chybiček se nám tam vloudilo, ani to ale nebylo překážkou pro postup do krajského kola. Pro účast v tomto kole bylo podmínkou vytvořit kreativní úkol v podobě prezentace nebo videonahrávky na téma „Jak byste se chtěli učit o financích u vás na škole?“. Družstvo se rozhodlo natočit video, které můžete zhlédnout níže. Velká pochvala patří našim reprezentantům, kteří byli ochotni zapojit se i v této době do aktivit navíc a pobýt u počítače o něco déle.
Krajských kol se zúčastnila družstva z 16 škol. Konala se dvě krajská kola po osmi týmech. Žáci ZŠ Ostravská se v našem kole umístili na 3. místě, v konečném pořadí po obou konaných kolech pak na krásném 7. místě, čímž si vysloužili postup do dalšího kola.

Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho štěstí v celostátním finále.

Mgr. Pavel Buchta

MATEMATICKÝ KLOKAN 2021

19.3.2021 proběhla na naší škole matematická soutěž Klokan,
která byla letos v online podobě.

Soutěže se zúčastnili zájemci z 2. – 9. ročníků.

Výsledky jednotlivých kategorií: ZDE

Základní informace o zápisu do 1. tříd 2021/2022

Celý dokument v pdf - ZDE

Registrace k zápisu - ZDE

Výzdoba oken hlavního sídla školy

Naši vyučující se již nemohou dočkat, až se opět setkají se svými žáky. Pod vedením Mgr. Martiny Ruszové a Mgr. Pavla Buchty vytvořili výzdobu, která je obrazem našeho očekávání brzkého shledání tváří v tvář v našich třídách.

Až se budete procházet kolem školy, určitě nám můžete zamávat - budeme mít radost.

Vyučující ZŠ Ostravská