Ředitelské volno

"Po zvážení celkové situace a dohodě se zřizovatelem města a ostatních škol v Českém Těšíně, naše škola ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina, p.o., v pátek 25.9.2020 NEBUDE vyhlašovat ředitelské volno."

Mgr., Bc. Richard Zajac

ředitel ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina, p.o.

Návštěva Biojarmarku

Druhý zářijový pátek se děti 5. A třídy vypravily hned po češtině a matematice do přírody na další ročník Biojarmarku, který se letos konal na farmě v Koňákově. Zvědavě jsme si prošli nejrůznější stánky, u kterých jsme rádi podpořili regionální zemědělské a jiné firmy. Někteří si zakoupili včelí produkty nebo domácí mýdla, další neodolali vůni čerstvého podmáslového chleba, jiné zas zaujaly krásy šperků. Taky jsme poznali, kolik zabere času a dá práce ručně odzrnit kukuřičný klas nebo namlít několik gramů mouky. Nejeden z nás se pak zapotil při dojení na modelu kravského vemena.
Na farmářských slavnostech se nám moc líbilo. Vyzkoušeli jsme si různá řemesla, poznávali hospodářská zvířata a učili se tak novým věcem, které ne každé dítě z města zná.

Mgr. Pavel Buchta, třídní učitel

5. A vyrazila na Pustevny

V úterý 8. září časně zrána odjela třída 5. A na „adaptační výlet“ na Pustevny. Cesta vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm a dále autobusem do Trojanovic byla dlouhá, ale každému se skvělou partou nových spolužáků rychle utekla. Z konečné zastávky jsme se vypravili nejprve na Radhošť, kde jsme si zvenku prohlédli kapli sv. Cyrila a Metoděje. Protože cesta na hřeben byla dlouhá a náročná, nechyběla zastávka u sochy pohanského boha Radegasta, u které si nejeden z nás vychutnal hot dog nebo něco sladkého na doplnění energie.

Velkým lákadlem celého výletu pak byla odpolední návštěva Stezky Valašky na Pustevnách. Přestože se někteří z nás báli výšek, každý se nakonec odvážil zdolat unikátní 150metrovou závěsnou himálajskou lávku z lan a taky prosklenou lávku, ze které jsme pod námi viděli 30metrovou výšku nad zemí.

Děkuji všem dětem za účast na výletě v novém třídním kolektivu, odvahu a vytrvalost.

Mgr. Pavel Buchta, třídní učitel

Seznam školních potřeb pro školní rok 2020/2021 - 6. ROČNÍK (6.A, 6.B)

Celé znění a možnost tisku - ZDE

6. A

ČJL – 2x sešit 524, 2x sešit 544
M – 1x sešit 440, kružítko, úhloměr, pravítko trojúhelník s ryskou, pravítko dlouhé, nůžky, lepidlo, tužka č. 2, 3
AJ – sešit 444, 524
INF – sešit 524
D – sešit 544
F – sešit 545 nebo 445
PŘ – sešit 540 nebo 440
Z – sešit 444
VKZ – sešit 544
HV – notový sešit, sešit 540 + lenoch, složka + 10 folii
TV – sportovní oděv a obuv se světlou podrážkou
VV – nůžky, pastelky, guma, vodovky, štětec kulatý, tuš, fix černý střední, tužka, lepidlo v tyčince, malé tempery

6. B

ČJL – 2x sešit 524, 2x sešit 544
AJ – sešit 444, 524
INF – sešit 520
D – sešit 544
F – sešit 440, kalkulačka
PŘ – sešit 540 nebo 440
Z – sešit 444
VKZ – sešit 544
HV – notový sešit, sešit 540 + lenoch, složka + 10 folii
TV – sportovní oděv a obuv se světlou podrážkou
VV – nůžky, pastelky, guma, vodovky, štětec kulatý a plochý, fix černý střední, tužka 1-2-3, lepidlo v tyčince

Zahájení školního roku 2020/2021 - informace

Informace k zahájení školního roku - ZDE

Zahájení školního roku 2020/2021

Vážení rodiče,

z důvodu pochybností šířících se po sociálních sítích sdělujeme, že vzdělávání ve školním roce 2020/2021 bude probíhat řádně dle školského zákona a podle aktuálních hygienických opatření vyhlášených KHS. Veškeré informace k zahájení školního roku budou aktualizovány na webových stránkách naší školy.

Děkujeme za spolupráci

Ing. Jana Černilová                                             Mgr., Bc. Richard Zajac
referent školství a kultury                                    ředitel ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina, p.o.
odbor školství a kultury

Městský úřad Český Těšín