Festival ekologických filmů

Ve čtvrtek 17.10.2019 jsme se zúčastnili slavnostního předávání ocenění Festivalu ekologických filmů žáků a studentů ENVOfilmu. Tyto amatérské snímky natočily žáci a studenti moravskoslezského kraje. Žákyně 9.A třídy byly nominovány mezi 3 nejlepší filmy v kategorii: cena laické poroty. Bohužel na stupně vítězů jsme ještě letos nedosáhli.

Doprovodného programu ENVOfilmu se zúčastnily i 2., 6. a 7. třída. Kromě projekce vítězných filmů navštívili fytoworkshop, MESA salon (prezentaci oborů Albrechtovy SŠ), zasoutěžili si v sekci Ekohrátky, prohlédli si výstavu ke Dni stromů a prošli se s průvodci v rámci Ekotoulek Těšínem. Děti si akcí moc užily.

Den stromů

Naše škola se zúčastnila soutěže vyhlášené k mezinárodnímu výročí Dne stromů. 2.A třída vyhrála 2. místo se svou kolektivní práci. Skupinka děvčat z 8.A třídy taky vyhrála 2. místo. Moc gratulujeme.

Mgr. Kantorová J.

Burza středních škol pro vycházející žáky

Nejen letošní deváťáci, ale i další vycházející žáci budou za několik měsíců stát před jedním z nejdůležitějších rozhodnutí: na kterou střední školu si podat přihlášku a kam směřovat poté, co naši základní školu opustí. Už nyní mají mnozí z nich představu, čemu by se chtěli věnovat. Mnozí však stále váhají a zvažují různé možnosti. V jejich rozhodování může pomoci právě akce, které se 9. října zúčastnili žáci naší školy a někteří rodiče.
Pod názvem „Trh vzdělávání a uplatnění“, kterou zorganizoval Úřad práce ČR spolu se Statutárním městem Třinec, se v třinecké hale Stars představilo téměř 50 středních škol a také významní zaměstnavatelé našeho regionu. Žáci měli možnost prohlédnout si nabídku škol, získat informace o studiu, zeptat se na vše, co je zajímá. Své střední školy prezentovali nejen učitelé, ale hlavně současní studenti, kteří mohli přispět radami z vlastních zkušeností se studiem.
Účast na akci zajistila výchovná poradkyně Mgr. E. Vyvlečková. Právě na ni se můžete i nadále obracet se svými dotazy k přijímacímu řízení a výběru střední školy.

K. Sekulová (tř. učitelka IX.B)

Dravci na naší škole

Ve čtvrtek 3.10. jsme pozvali k nám do školy sokolnickou skupinu, která nám představila různé druhy sov a dravců. Děti měly možnost se seznámit s naší nejmenší sovičkou - kulíškem nejmenším, pohladit si puštíka obecného nebo výra velkého. Viděli jsme jak sokolníci učí lovit své dravce, chytat kořist. Mezi nejrychlejší patří sokol, který při střemhlavém letu dosahuje rychlosti až 450km/h. Orel skalní a orel bělohlavý patřili mezi největší dravce, s rozpětím křídel až 2,5m. Dětem se představení líbilo a moc si ho užily.

Branná soutěž Wolfram

13.9. se 4 žáci z 9.A třídy zúčastnili krajského kola branné soutěže Wolfram. Čekal je dlouhý závod plný vědomostních kvízů z oblasti historie a vojenské techniky, běh přes překážky, dřepy s kládou, topografické znalosti a práce s buzolou, přesná střelba ze vzduchovky, týmová spolupráce a výkonnostní aktivity, které ověřily síly celého týmu. A to vše v jak nejrychlejším čase.
Konkurence byla obrovská, na stupně vítězů jsme nedosáhli. Naše družstvo však může být na sebe a svůj výkon patřičně hrdé.

Mgrr. Kantorová J.