3. místo v celostátním kole 10. ročníku soutěže Finanční gramotnost

Finanční gramotnost je pro budoucnost dětí klíčová. Celostátní finále soutěže zná své vítěze. Základní školu Hrabina reprezentovali Aneta Hořčicová (5. B), Terezie Slobodová (5. A) a Jakub Stloukal (5. A).

Školní kolo jsme zvládli ještě ve škole.

Kola okresní, krajská a finále se uskutečnila distančně formou on-line testu. V závěrečném kole, ve kterém šlo o konečné umístění, soutěžící odpovídali na otázky, od kdy je možné mít založený dětský účet v bance, co je dvoufázové ověření, placená reklama nebo jaký je rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. Rozhodoval každý získaný bod. Družstvo naší školy se umístilo na krásném 3. místě.

Děti v doprovodném programu čekala navíc zajímavá beseda s ministryní financí Alenou Schillerovou a členem bankovní rady České národní banky Alešem Michlou. Padaly otázky na kryptoměny, zda za 10 let budeme stále platit hotovostí nebo kde stát bere peníze na státní dluh. Otázka, kolik peněz je v bankomatech, však rozhodila nejednoho odborníka.
Blahopřejeme družstvu k dosažení ojedinělého úspěchu a děkujeme za práci mimo školní povinnosti a úspěšnou reprezentaci nejen naší školy, ale i města Českého Těšína a Moravskoslezského kraje.

Tisková zpráva pořadatele na webu soutěže

Mgr. Pavel Buchta