5. A vyrazila na Pustevny


V úterý 8. září časně zrána odjela třída 5. A na „adaptační výlet“ na Pustevny. Cesta vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm a dále autobusem do Trojanovic byla dlouhá, ale každému se skvělou partou nových spolužáků rychle utekla. Z konečné zastávky jsme se vypravili nejprve na Radhošť, kde jsme si zvenku prohlédli kapli sv. Cyrila a Metoděje. Protože cesta na hřeben byla dlouhá a náročná, nechyběla zastávka u sochy pohanského boha Radegasta, u které si nejeden z nás vychutnal hot dog nebo něco sladkého na doplnění energie.

Velkým lákadlem celého výletu pak byla odpolední návštěva Stezky Valašky na Pustevnách. Přestože se někteří z nás báli výšek, každý se nakonec odvážil zdolat unikátní 150metrovou závěsnou himálajskou lávku z lan a taky prosklenou lávku, ze které jsme pod námi viděli 30metrovou výšku nad zemí.

Děkuji všem dětem za účast na výletě v novém třídním kolektivu, odvahu a vytrvalost.

Mgr. Pavel Buchta, třídní učitel