ADAPTAČNÍ KURZ VI. A a VI. B

Ve dnech 16. - 17. 9. 2020 (středa a čtvrtek) se konal adaptační pobyt třídy VI. A a VI. B ze ZŠ Ostravská. Do 6. ročníku jsme totiž nastoupili jako žáci původně tří různých škol (ZŠ Hrabina, ZŠ Chotěbuz a ZŠ Třanovice).
Abychom se více “stmelili” a poznali, potřebovali jsme více času, než máme během vyučování ve škole. Byli jsme plni očekávání, jaké to vše vlastně bude a co nás čeká.

Ráno jsme se autobusem vypravili z Českého Těšína do Třanovic, kde jsme po celé dva dny měli své zázemí v budově OÚ - společenskou místnost, kuchyňku, sociální zařízení a venku za budovou i celý areál pro sporty, hry a soutěže. Aktivity vedla zkušená lektorka Bc. Jana Svobodová, která má s podobnými kurzy bohaté zkušenosti.
Musíme se přiznat, že jsme toho stihli opravdu hodně. Diskutovali jsme v kruhu, často jsme museli spolupracovat v náhodně vybraných týmech, abychom splnili zadaný úkol - praktický, sportovní, komunikační… Střídali jsme činnosti venku i uvnitř, v přestávkách jsme svačili, “mobilovali”, povídali si a zažívali spoustu legrace.
Mezi nejtěžší úkoly patřil například “kouzelný koberec”, na který se celé družstvo postavilo a muselo ho obrátit naopak, aniž by se kdokoli dotkl země. Asi nejvíce nás bavily hrátky s barevným “padákem”. Na oběd jsme docházeli do Podnikatelského centra a mohli jsme si dokonce vybrat menu ze tří jídel. Pokaždé jsme zvolili jinou trasu a prozkoumali tak trochu obec Třanovice. Nechyběla ani zastávka na nanuk v Hrušce. Sice jsme nemohli zůstat spolu přes noc, ale oba večery jsme strávili velmi zajímavě.
Ve středu se k nám přidali rodiče, aby se seznámili a chvilku si to s námi užili, a přivezli na společný stůl spoustu dobrot. Druhý večer jsme prošli přijímacím rituálem.
Celá tato akce měla posloužit k tomu, abychom se lépe mezi sebou poznali, naučili se spolupracovat, navzájem si pomáhat a abychom tak byli připraveni na naši čtyřletou cestu “druhostupňáků”. Adaptační pobyt se nám velmi líbil!

Žáci VI. A (s TU E. Polaino) a VI. B (s TU I. Waclawkovou)