Adventní Hrabina – jarmark na náměstí v Českém Těšíně


ZŠ Hrabina – Město Český Těšín – SVČ Amos

Páteční odpoledne 26. listopadu - náměstí v Českém Těšíně se proměnilo v místo předvánočního setkání. I přes velké změny v plánovaném programu čekal na hosty vysoký vánoční strom, který se vpodvečer rozzářil, a výstava „Symboly Vánoc“, kde si mohli návštěvníci prohlédnout ozdobené stromky, zimní vesničku, papírového sněhuláka nebo třeba kapra jaksepatří - práce dětí českotěšínských škol.

Kulturní program se v tomto roce neuskutečnil, otevřela se ale okna jarmarečních stánků. Dva z nich patřily i škole Hrabina. Z toho prvního se linuly vůně rozmanitých dobrot. Nabízeli je rodiče z našeho Spolku rodičů a přátel školy Hrabina. Jako každým rokem, i letos bylo nabízené občerstvení výborné, chutnalo i zahřálo… Z druhého stánku se na kolemjdoucí usmívali deváťáci – prodejci, kteří nabízeli výrobky ze školních vánočních dílen. Sortiment byl tak rozmanitý, že si jistě všichni, kteří se u stánku zastavili, mohli vybrat.

Navzdory všem změnám, které na poslední chvíli adventní odpoledne ovlivnily, a taky nepříznivému počasí, přišla na náměstí spousta hostů. Děkujeme za spolupráci Městu Český Těšín a SVČ Amos.

Mgr. K. Sekulová