Anglické divadlo

Den před podzimními prázdninami jsme si zpříjemnili návštěvou činoherního anglicko – českého divadelního představení. Vlastně jsme zhlédli představení dvě: první stupeň pohádku o líné koze „Lazy goat“ a žáci 2. stupně příběh o nečekaném dědictví „Last wish“. Divadlo opět odehráli herci z Divadelního centra Zlín.
Představení pro starší žáky se i přes pesimisticky znějící název drželo v rovině humoru. Bylo inspirováno příběhem Jana Wericha Král měl tři syny. Poslední přání Pana Kinga připravilo jeho potomkům skutečný oříšek, se kterým se každý z nich popasoval podle svých schopností.
V příběhu jsme navštívili atraktivní místa, jako je jednotka intenzivní péče, automobilový závodní okruh a česká hospoda. Také jsme si uvědomili, jak může být sláva nudná a nezáživná a bohatství otupující. A že jediné, co má skutečnou cenu a smysl, jsou dobré rodinné vztahy.
Jazyková úroveň byla nastavená tak, aby diváci úspěšné zvládli výzvu, kterou divadelní představeni v anglickém jazyce určitě je. Dialogy mezi postavami byly založené na srozumitelných zápletkách a tomu odpovídala i náročnost anglického jazyka. Něčemu žáci porozuměli hravě, něco si museli domyslet.
 

A jaké jsou ohlasy našich čtvrťáků na druhé představení?
Divadlo se mi moc líbilo, bylo legrační, a to pořádně. Chtěl bych tam jít ještě jednou.

Bylo to super – byla tam liška, medvěd, koza, pes, kráva a ježek. A já jsem tomu rozuměla.

Divadlo bylo hodně dobré – byla tam liška, která měla dům. A koza jí ho vzala, tak ho liška chtěla zpět, ale bála se kozy. Naštěstí jí v tom pomáhali ježek a medvěd a kozu vyhnali.

Divadlo nebylo strašné, bylo srandovní. Charaktery byly liška, pes, medvěd, koza, ježek. V divadle šlo o to, že koza byla líná a zlá a ještě drzá. Ukradla dům od lišky a liška se ji snažila vyhnat, ale nešlo to. Nakonec to dopadlo dobře.

Bylo to super, hlavně že to hráli česky a anglicky.

Obrázky žáků 4. A  pod videem.

 Trailer z představení: