Burza středních škol pro vycházející žáky

Nejen letošní deváťáci, ale i další vycházející žáci budou za několik měsíců stát před jedním z nejdůležitějších rozhodnutí: na kterou střední školu si podat přihlášku a kam směřovat poté, co naši základní školu opustí. Už nyní mají mnozí z nich představu, čemu by se chtěli věnovat. Mnozí však stále váhají a zvažují různé možnosti. V jejich rozhodování může pomoci právě akce, které se 9. října zúčastnili žáci naší školy a někteří rodiče.
Pod názvem „Trh vzdělávání a uplatnění“, kterou zorganizoval Úřad práce ČR spolu se Statutárním městem Třinec, se v třinecké hale Stars představilo téměř 50 středních škol a také významní zaměstnavatelé našeho regionu. Žáci měli možnost prohlédnout si nabídku škol, získat informace o studiu, zeptat se na vše, co je zajímá. Své střední školy prezentovali nejen učitelé, ale hlavně současní studenti, kteří mohli přispět radami z vlastních zkušeností se studiem.
Účast na akci zajistila výchovná poradkyně Mgr. E. Vyvlečková. Právě na ni se můžete i nadále obracet se svými dotazy k přijímacímu řízení a výběru střední školy.

K. Sekulová (tř. učitelka IX.B)