Den stromů 2021 – výtvarná a kreativní soutěž

V České republice připadá Den stromů na 20. říjen. Každoročně je s tímto významným dnem spojena řada akcí. Jednou z nich je tradiční výtvarně – kreativní soutěž, vyhlašovaná Městem Český Těšín ve spolupráci s Albrechtovou střední školou.

Naši základní školu opět reprezentovala díla vytvořená v různých ročnících. Některá z nich získala ocenění poroty:
1. místem obsadila velkoformátová práce s názvem „Rok stromu“ Žáci VII.C pomocí škrábané voskové techniky zachytili podobu stromu v různých ročních obdobích. Pracovali na společném díle, a to se jim tentokrát obzvlášť povedlo.

2. místo si zasloužili žáci VI.B svou prací „Sovičky“.

3. místo získalo dílo mladých umělců z IX.A „Listy a stromy

Oceněné práce byly spolu s dalšími soutěžními díly vystaveny v prostorách Albrechtovy střední školy.

Mladí autoři z Hrabiny a K. Sekulová