Den Země - 25.9.2020 "aneb tradiční akce v netradičním období".

 I letos se celá naše škola zúčastnila akce k oslavě naší planety. Téma, které nás všechny spojilo bylo "Bylinka jako lékař". Už naše babičky objevily léčivou moc některých rostlin a dokázaly je využívat ke svému prospěchu. Proto i my jsme se rádi inspirovali tradičními prověřenými recepty.

Dozvěděli jsme se například, že některé bylinky s blahodárnými účinky mohou také škodit. Po skupinkách jsme na jednotlivých stanovištích ochutnávali čaje a poznávali, z jaké bylinky byly uvařeny. Rostliny jsme poznávali v čerstvém i sušeném stavu. Vnímali jsme všemi smysly, jak jen jsme při opatřeních s covid-19 mohli. Na dalším stanovišti jsme sami vyráběli bylinkové směsi. Také jsme tvořili básničky, malovali, překládali názvy rostlin do cizích jazyků, skládali puzzle, sázeli do záhonů levandule, mátu, meduňkou... V tělocvičně byla připravená překážková dráha, na které jsme měli posbírat papírové koule symbolizující bylinky.

Myslíme si, že podobné akce jsou velmi zajímavé a odneseme si z nich mnoho znalostí. Z takové formy výuky je těžko něco zapomenout.

Tato akce byla uskutečněna z grantu Moravskoslezského kraje. Děkujeme. Těšíme se na další ročník.

Žákyně 9.A ZŠ Hrabina