Dravci

V měsíci říjnu, konkrétně 18.10., jsme se opět zúčastnili vystoupení sokolníků z Karviné. Tato akce se konala na hřišti ZŠ Slezská. Pánové sokolníci si na ukázku svého umění přivezli několik dravců. Mohli jsme vidět v akci třeba poštolku, káně lesní, sovu pálenou a další ptáky. Vystoupení bylo zajímavé, ale i zábavné. Úsměv na tváři nám vykouzlila situace, kdy pan sokolník vytáhl z přepravní klece bílou sovu a v zápětí nám ukázal druhou černou s tím, že mu ráno proletěla komínem. Nebyla to samozřejmě pravda, ale moc jsme se pobavili. Další ukázkou bylo srovnání, jestli je rychlejší člověk v běhu nebo dravec za letu. Dva vybraní žáci byli rychlejší ale jen z toho důvodu, že sokolník dravce zdržel při startu, tím pádem dal žákům náskok. Celý program byl poučný a plný zajímavostí o dravcích z naší přírody. Málokdy se někomu z nás podaří vidět tyto ptáky tak zblízka.

Za spokojené žáky T. Niemczyková, 9.A